13:36 | 15.02.16 | Հոդվածներ | exclusive 8313
Itel.am-ի հետ զրույցում Տիգրան Աթայանը պատմել է, որ կայքերից օգտվողների փորձառությունը բարելավվող հավելված ստեղծելու գաղափարը թիմի մոտ վաղուց է առաջացել:
«Տարբեր հաճախորդների հետ աշխատելիս պարզ դարձավ, որ հաճախ իրենք էլ են դժվարանում օգտագործել իրենց կայքերը կամ ծրագրերը։ Եվ կարիք է առաջանում ամեն ինչ մանրակրկիտ ձեւով նորից բացատրել կամ մշտապես օգնել կայքից կամ ծրագրերից օգտվելիս։ Helpie-ն այս ոլորտում նորարար լուծում է առաջարկում՝ փորձելով լուծել այդ խնդիրը»,- նշել է նա:
Տիգրան Աթայանի խոսքով՝ արդեն մարտի կեսերին պատրաստ կլինի Helpie-ի վեբ տարբերակը, որը ծրագրվում է փորձարկել արդեն իսկ համագործակցող գործընկերների հետ:
Ավելի ուշ թիմը կաշխատի նաեւ մոբայլ տարբերակի մշակման ուղղությամբ:
«Ստարտափ աքսելերացիայի ծրագրի շրջանակում մեծ առաջընթաց ենք գրանցել: Նորարար գաղափար ունենալը միայն գործի կեսն է, կարեւոր է հասկանալ դրա բիզնես մոդելը՝ ուշադրություն դարձնելով հաջողությանը նպաստող շատ գործոնների՝ պրոդուկտի մարկետինգ, պոտենցիալ ներդրողների հետ կապերի հաստատում, պոտենցիալ հաճախորդներից կարծիքների հավաքագրում։ Աքսելերացիայի ծրագիրն օգնեց ծանոթանալ այդ ամենին»,- եզրափակել է Helpie-ի համահիմնադիրը:

13:36 | 15.02.16 | Articles | exclusive 8052
Tigran Atayan told Itel.am that the team came up with the idea of an application helping website users to improve their skills a long time ago.
“While working with different customers, we realized that they often have difficulties using their own websites or programs. It became necessary to repeat detailed explanations or constantly assist in using a website or a program. Helpie offers an innovative solution in this field, trying to resolve that issue,” noted he.
According to Tigran Atayan, web version of Helpie, which is to be tested with cooperating partners, will be ready in March.
The team will later work on developing a mobile version as well.
“We achieved great progress within the Startup Acceleration Program. Having an innovative idea is only half of the process, it’s important to understand the idea’s business model, paying attention to many factors that promote success - product marketing, establishment of connections with potential investors, gathering opinions of potential customers. Acceleration Program helped to learn about all that,” concluded Helpie founder.