17:12 | 25.02.16 | Նորություններ | 5583
Beeline բրենդային սմարթֆոններն ու պլանշետները 2015թ. Հայաստանում ամենաշատ վաճառված սարքավորումների թվում են՝ համաձայն մարքեթինգային հետազոտությունների GFK ինստիտուտի իրականացրած հայաստանյան շուկայի թվային տեխնիկայի «Մանրածախ վաճառքների մոնիտորինգ» անկախ հետազոտության տվյալների։
Beeline-ում նշել են, որ մասնավորապես, 2015թ. Հայաստանում վաճառված Beeline սմարթֆոնների թիվը 128%-ով գերազանցել է 2014թ. նույն ցուցանիշը: 2015թ. ընթացքում Հայաստանում վաճառված սմարթֆոնների ավելի քան 11%-ը Beeline բրենդային սմարթֆոններ են: Հայաստանում վաճառված պլանշետների նույնքան տոկոսը կազմում են Beeline բրենդային պլանշետները:
«Beeline-ը հերթական անգամ գրանցում է բրենդային սարքավորումների վաճառքների ռեկորդային ցուցանիշ, ինչն, անկասկած, վկայում է գին-որակ ամենագրավիչ համակցության մասին: Մեր սարքավորումները հասանելի են, իսկ նրանց հետ առաջարկվող ծառայությունների փաթեթները` պարզ եւ հարմար: Մենք կշարունակենք աշխատել սմարթֆոնների տեսականու հետագա ընդլայնման եւ ծառայությունների զարգացման ուղղությամբ, որպեսզի մեր հաճախորդներին առաջարկենք որակի եւ հարմարավետության ավելի գրավիչ համակցություն Beeline-ի ծառայություններից օգտվելիս»,- նշել է Հայաստանոմ Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

17:12 | 25.02.16 | Новости | 5635
Beeline, на основе данных независимого исследования института маркетинговых исследований GfK «Мониторинг розничных продаж» цифровой техники рынка Армении, сообщает, что брендированные смартфоны и планшеты Beeline вошли в список самых продаваемых в Армении в 2015 году.
В частности, в 2015 году количество проданных смартфонов Beeline в Армении на 128% превысило показатель 2014 года. Более 11% от всех проданных в Армении за весь 2015 год смартфонов составляют брендированные смартфоны Beeline. Такой же процент среди всех проданных в Армении планшетов занимают брендированные планшеты Beeline.
«Beeline в очередной раз покоряет рекордную планку продаж брендированных устройств, что, несомненно, говорит об их наиболее привлекательном соотношении цены и качества. Наши устройства доступны, а предлагаемые с ними пакеты услуг просты и удобны. Тем не менее, мы продолжим работать над дальнейшим расширением ассортимента смартфонов и планшетов и развитием услуг, чтобы предложить клиентам еще более привлекательное сочетание цены качества и удобства пользования услугами Beeline», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отдельно отметим, что смартфоны и планшеты Beeline стали самыми продаваемыми в стране также и в декабре 2015 года. В частности, более трети проданных в декабре 2015 года планшетов в Армении приходится на долю планшетов Beeline.