17:20 | 04.03.16 | Նորություններ | 6534
Գարնան տոներին ընդառաջ՝ Orange-ն ընդլայնել է բջջային հեռախոսների տեսականին՝ ավելացնելով նոր գունավոր մոդելներ:
Այս տարի թողարկված Samsung Galaxy A3 եւ Samsung Galaxy A5 սմարթֆոններն արդեն վաճառքում են՝ ավանդական սեւ եւ սպիտակ գույներից բացի նաեւ ոսկեգույն եւ վարդագույն երանգներով:
«Տոնական միամսյակի կապակցությամբ սիրելի կանանց եւ աղջիկների համար նվեր ընտրելու ժամանակն է: Հեռախոսների տեսականին թարմացնելիս հատուկ ուշադրություն ենք դարձրել  վարդագույն եւ ոսկեգույն երանգներին, քանի որ դրանք հատկապես կհետաքրքրեն եւ կուրախացնեն գեղեցիկ սեռի ներկայացուցիչներին:  Նոր գունավոր մոդելները հասանելի են թե՛ երեւանյան, թե՛ մարզային վաճառքի սրահներում: Ունիվերսալ փաթեթներին միանալիս այս սմարթֆոնների կարելի ձեռք բերել հատուկ գնով եւ տարաժամկետ վճարման պայմաններով»,- նշել է Օրանժ Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը:

17:20 | 04.03.16 | News | 6540
Ahead of spring holidays, Orange has enlarged the portfolio of its mobile phones, adding new range of colourful models.
Samsung Galaxy A3 and Samsung Galaxy A5 high-end smartphones issued this year are already on sale: besides traditional black and white palette these smartphones are available in gold and pink colours.
“On the occasion of this holiday month it’s time to choose a gift for beloved women and girls. When updating the portfolio of our mobile phones we have paid special attention on gold and pink colours, as these will especially interest and rejoice the ladies. The new colourful models are available both in Yerevan and regional shops. When joining the Universal bundles, these smartphones can be acquired at a special price and on deferred payment terms,” said Tigran Safaryan, Marketing Director of Orange Armenia.
To remind that when joining any of 4 Orange Universal tariff plans, subscribers receive minutes to call all local networks, USA and Canada, thousands of MBs of high-speed internet, as well as SMS bundles.