12:32 | 20.04.16 | Նորություններ | 6116
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» ղեկավարները բնակարանաշինության ծրագրի 2015թ. արդյունքներն ամփոփել են Արագածոտնի մարզում:
Անցած տարվա ընթացքում այս մարզում կիսակառույց տան շինարարությունն ավարտել եւ/կամ տունը վերանորոգել է 10 ընտանիք: Համագործակցող կառույցների ղեկավարներն այցելել են Մելիքգյուղ համայնք, որտեղ բնակարանաշինության ծրագրով աջակցություն է ստացել երեք ընտանիք:
«Ամենաշատը, որը գնահատել եմ եւ շարունակում եմ հպարտանալ դրանով՝ հայի գեներում առկա մարդասիրությունն է. մեկը մյուսի կողքին կանգնելու, աջակցելու պատրաստակամությունը: Սա մի հատկանիշ է, որը պետք է ամուր փայփայել: Այս ծրագիրն ասվածի լավագույն վկայությունն է. Մեկ տարվա ընթացում 40 ընտանիք ձեռք է բերել ոչ միայն տուն, այլեւ՝ լավ բարեկամներ: «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» հետ համագործակցելով՝ տարբեր մարզերում տանտիրոջ կողքին իրենց կամավորական աշխատանքով կանգնել են նաեւ մեր երկու կազմակերպության աշխատակիցները: Ծրագիրը շարունակվելու ենք նաեւ այս տարի: Նախատեսում ենք դարձյալ աջակցել ավելի քան 40 ընտանիքի, որի համար կհատկացվի շուրջ 105 մլն. դրամ»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
2007-ից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակներում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 228,3 մլն ՀՀ դրամի ներդրում է կատարել՝ օգնելով բարելավել Հայաստանի տասը մարզի 31 գյուղի (այդ թվում՝ 10 սահմանամերձ գյուղի) սոցիալապես անապահով 480 բնակչի կենսական պայմանները:

12:32 | 20.04.16 | Новости | 6070
Руководители ВиваСелл-МТС и «Домостроительного центра Фулер» подвели итоги домостроительной программы 2015 года в марзе Арагацотн.
В течение прошлого года в данном марзе были достроены и/или отремонтированы 10 домов. Руководители сотрудничающих компаний посетили общину Меликгюх, где по градостроительной программе помощь получили три семьи.
«Больше всего я ценю и горжусь гуманизмом, присутствующим в генах армян, их готовностью поддержать друг друга. Это качество нужно крепко лелеять. Данная программа – лучшее доказательство сказанному. За год 40 семей не только получили новые дома, но и нашли хороших друзей. В сотрудничестве с «Домостроительным центром Фулер» в разных марзах свою помощь в виде волонтерских работ оказали сотрудники двух наших компаний. Программу мы продолжим и в этом году. Мы планируем оказать помощь еще 40 семьям, на что выделим порядка 105 млн драмов», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
С 2007 года в рамках домостроительной программы ВиваСелл-МТС внедрил 228,3 млн драмов, улучшив жилищные условия 480 социально необеспеченных жителей 31 села (в том числе 10 приграничных) в десяти марзах Армении.