06:46 | 22.04.16 | Նորություններ | 6229
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխամասային գրասենյակում կայացել է Հայաստանի ներքին աուդիտորների ինստիտուտի (ՆԱԻ) խորհրդի անդամների հանդիպումը ընկերության ղեկավար եւ մասնագիտական անձնակազմի հետ:
Ինստիտուտի նախագահ, Կենտրոնական բանկի գլխավոր վերստուգիչ Արա Չալաբյանը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հայտնել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի՝ Հայաստանի ներքին աուդիտորների ինստիտուտ հասարակական կազմակերպության հետ համագործակցության մասին:
«Դժվար է գերագնահատել ներքին աուդիտի կարեւորությունը արդյունավետ եւ թափանցիկ գործարար կառավարում ապահովելու տեսանկյունից: Ներքին աուդիտը, բժշկական լեզվով ասած՝ հնարավոր խնդիրների վաղ կանխարգելման համակարգ է: Այն միտված է վերհանելու տարաբնույթ ռիսկերն ու անհամապատասխանությունը ներքին կանոնակարգերին ու ընթացակարգերին, ինչպես նաեւ համապատասխանությունը Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությանը»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Նշվել է նաեւ, որ 2016 թ. սեպտեմբերի 15-16 Երեւանում անցկացվելու է 2-րդ միջազգային կոնֆերանսը, այս տարի՝ «Ինչպես իրականացնել փոփոխություններ» խորագրի ներքո, որտեղ բացման խոսքով հանդես է գալու նաեւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանի ներքին աուդիտորների ինստիտուտ հասարակական կազմակերպությունը հիմնադրվել է 2013թ. (www.iia.am), ներկայում ունի 57 կազմակերպություն ներկայացնող 165 անդամ, որոնց թվում են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության 5 աշխատակիցներ:

06:46 | 22.04.16 | Новости | 6245
В головном офисе ВиваСелл-МТС состоялась встреча руководства и экспертов компании с руководителями общественной организации «Институт внутренних аудиторов» (ИВА) Армении.
Глава организации, главный аудитор Центрального банка Армении Ара Чалабян и гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян сообщили о сотрудничестве между ВиваСелл-МТС и ИВА.
«Сложно переоценить значение внутреннего аудита с точки зрения обеспечения эффективного и прозрачного бизнес-управления. Внутренний аудит, говоря медицинским языком, это система ранней диагностики возможных проблем. Она нацелена на обнаружение разного рода рисков и несоответствий внутреннему регламенту и порядкам, а также несоответствие законодательству Армении»,- отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Было отмечено также, что 15-16 сентября 2016 года в Ереване пройдет вторая международная конференция, тема которой в этом году - «Как осуществлять изменения». На ее открытии выступит гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Общественная организация Институт внутренних аудиторов Армении была основана в 2013 году (www.iia.am). В настоящее время у нее 165 членов, представляющих 57 разных компаний, среди которых 5 сотрудников ВиваСелл-МТС.