11:32 | 12.05.16 | Նորություններ | 8485
Beeline-ի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից 2015 թ. ապրիլ ամսին գործարկված «0-8000-1007» վստահության հեռախոսահամարին իրականցվել է գրեթե 1000 զանգ։
Զանգերը գրանցվել են ինչպես Երեւանից, այնպես էլ հանրապետության մարզերից՝ մասնավորապես Լոռիից, Շիրակից եւ Արարատից։
«Beeline»-ի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի գործարկած թեժ գիծն արդեն մեկ տարուց ավել հաջողությամբ գործում է` արագ տեղեկատվություն տրամադրելու եւ արձագանքելու միջոցով առաջարկելով խնդիրների լուծումներ եւ դիմողներին տրամադրելով լիարժեք խորհրդատվություն: Beeline-ը հատկապես կարեւորում է նմանատիպ ծրագրերի իրագործումը, որոնք թվային եւ տեխնոլոգիական լուծումների միջոցով օգնում են փոխել մարդկանց կյանքը դեպի ավելի լավը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նախաձեռնության նպատակն է արագ տեղեկատվություն տրամադրելու եւ արձագանքելու միջոցով խթանել երեխաների իրավունքների պաշտպանության գործընթացը: «0-8000-1007» վստահության հեռախոսահամարին կարող են զանգահարել աշխատանքային օրերին ժամը 9։00-ից մինչեւ ժամը 17։30-ը։ Beeline-ի ֆիքսված կապի բաժանորդները կարող են անվճար զանգահարել վստահության հեռախոսահամարին։

11:32 | 12.05.16 | Новости | 8233
На номер доверия «0-8000-1007», запущенный компанией Beeline и Фондом детского развития в апреле 2015 года, получено почти 1000 звонков.
Звонки поступали как из Еревана, так и из регионов республики, в частности, Лорийского, Ширакского и Араратского марза.
«Номер доверия Beeline и Фонда детского развития успешно действует уже более года, предлагая решение проблем и полноценное консультирование обращающихся благодаря быстрому реагированию и предоставлению экстренной информации. Beeline придает особенную значимость осуществлению подобных программ, которые благодаря цифровым и технологическим решениям помогают менять жизнь людей к лучшему», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Цель инициативы – обеспечить защиту прав детей благодаря быстрому реагированию и экстренному предоставлению информации. Номер доверия «0-8000-1007» действует по рабочим дням с 9։00 до 17։30. Абоненты фиксированной связи Beeline могут звонить на номер доверия бесплатно.