12:20 | 25.05.16 | Նորություններ | 7184
«Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն այսօր Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում հանդիպել է համալասարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի եւ ուսանողների հետ:
«Հեռահաղորդակցական տեխնոլոիգիական արդի վիճակը եւ զարգացման միտումը Հայաստանում» թեմայով հանդիպման ընթացքում «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրենը ներկայացրել է շուկայի թրենդները, խոսել այն մասին, թե ինչ է հարկավոր սպասել ոլորտում մի քանի տարի անց:
«Ամբողջ աշխարհը 2020թ. իրեն տեսնում է կոնվերգենտ ծառայությունների մեջ: Ցանկացած ընկերություն, որը չի կարողանա առաջարկել ֆիքսված եւ մոբայլ համատեղ ծառայություններ, 3-5 տարի անց ուղղակի չի կարողանա գոյատեւել»,-ասել է Հայկ Եսայանը, որը եւս Պոլիտեխնիկի շրջանավարտ է:
Նրա խոսքով՝ այն ընկերությունները, որոնք առաջիկա տարիներին տրանսֆորմացիայի չեն ենթարկվի, դուրս կմնան թրենդից:
«Յուքոմ»-ի եւ ՀՊՃՀ-ի միջեւ համաձայնություն է ձեռք բերվել համալսարանի լսարաններից մեկը «Յուքոմ»-ի լաբորատորիա անվանակոչելու վերաբերյալ:
Բացի այդ, ՀՊՃՀ-ի 3-րդ, 4-րդ կուրսերի ուսանողներից լավագույնները կսկսեն աշխատել «Յուքոմ»-ում՝ համատեղելով ուսումն ու աշխատանքը:

Ucom CEO Hayk Yesayan had a meeting today at National Polytechnic University Of Armenia with the university’s professors and students.
During the meeting on the subject of “Current state of telecommunication technologies and development trends in Armenia”, Ucom CEO presented the market trends and told what to expect in the industry a few years from now.
“The world sees itself in convergent services in 2020. Any company that doesn’t offer joint fixed and mobile services won’t be able to exist in 3-5 years,” said Hayk Yesayan, who also graduated from the Polytechnic University.
According to him, the companies that don’t undergo transformation in the near future will be out of trends.
Ucom and the university agreed to name one of the rooms of the university “Ucom lab”.
Moreover, the best students from the 3rd and 4th courses of National Polytechnic University Of Armenia will begin working at Ucom, combining education and work.