12:20 | 25.05.16 | Նորություններ | 7184
«Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն այսօր Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանում հանդիպել է համալասարանի պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի եւ ուսանողների հետ:
«Հեռահաղորդակցական տեխնոլոիգիական արդի վիճակը եւ զարգացման միտումը Հայաստանում» թեմայով հանդիպման ընթացքում «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրենը ներկայացրել է շուկայի թրենդները, խոսել այն մասին, թե ինչ է հարկավոր սպասել ոլորտում մի քանի տարի անց:
«Ամբողջ աշխարհը 2020թ. իրեն տեսնում է կոնվերգենտ ծառայությունների մեջ: Ցանկացած ընկերություն, որը չի կարողանա առաջարկել ֆիքսված եւ մոբայլ համատեղ ծառայություններ, 3-5 տարի անց ուղղակի չի կարողանա գոյատեւել»,-ասել է Հայկ Եսայանը, որը եւս Պոլիտեխնիկի շրջանավարտ է:
Նրա խոսքով՝ այն ընկերությունները, որոնք առաջիկա տարիներին տրանսֆորմացիայի չեն ենթարկվի, դուրս կմնան թրենդից:
«Յուքոմ»-ի եւ ՀՊՃՀ-ի միջեւ համաձայնություն է ձեռք բերվել համալսարանի լսարաններից մեկը «Յուքոմ»-ի լաբորատորիա անվանակոչելու վերաբերյալ:
Բացի այդ, ՀՊՃՀ-ի 3-րդ, 4-րդ կուրսերի ուսանողներից լավագույնները կսկսեն աշխատել «Յուքոմ»-ում՝ համատեղելով ուսումն ու աշխատանքը:

12:20 | 25.05.16 | Новости | 6927
Генеральный директор компании «Юком» Айк Есаян сегодня в Армянском государственном инженерном университете встретился с преподавателями и студентами вуза.
В ходе встречи под названием «Нынешний уровень телекоммуникационных технологий и тенденции их развития в Армении» гендиректор компании «Юком» представил текущие тренды рынка и рассказал о том, чего стоит ожидать от сферы через несколько лет.
«Весь мир видит себя в 2020 году производящим конвергентные услуги. Любая компания, которая не сможет предлагать одновременно фиксированные и мобильные услуги, через 3-5 лет просто не сможет существовать», - сказал Айк Есаян, который также является выпускником Политехнического университета.
По его словам, компании, которые в ближайшие годы не претерпят трансформацию, останутся вне тренда.
«Юком» и вуз договорились переименовать одну из аудиторий университета в «Лабораторию «Юком».
Кроме того, лучшие студенты 3-го и 4-го курса АГИУ будут работать в «Юком», совмещая работу и учебу.