11:33 | 14.06.16 | Նորություններ | 8842
«Ռոստելեկոմ»-ը Հայաստանում արդեն երկրորդ անգամ անցկացնում է «Շնորհակալություն Ինտերնետին» մրցույթը՝ նախատեսված միայն ավագ սերնդի ինտերնետ օգտագործողների համար։
2016թ. մրցույթին մասնակցության հայտ կարող են լրացնել ավագ սերնդի ներկայացուցիչները (50+), որոնք սովորել են օգտվել համակարգչից եւ ինտերնետից ինքնուրույն կամ հատուկ դասընթացների մասնակցության արդյունքում։
Հայտ ներկայացնելու համար անհրաժեշտ է այցելել http://www.azbukainterneta.ru կայքի  «Մրցույթ»/«Конкурс» բաժին եւ լրացնել ձեւաթուղթը՝ ներբեռնելով փոքրիկ շարադրություն  (էսսե), ինչպես նաեւ երկու լուսանկար, որոնցից մեկը համակարգչի դիմաց նստած։
«Մրցույթի շրջանակում համակարգչային դասընթացների նկատմամբ մեծահասակների հետաքրքրվածությունը վկայում է մրցույթի կայացման եւ հաջողված լինելու մասին։ Մեր օրերում նոր տեխնոլոգիաներն ու ինտերնետ ռեսուրսները հետաքրքրում են ոչ միայն երիտասարդներին, այլ նաեւ միջին տարիքի բնակչությանը։ Եվ գովելի է, որ այսօր նրանցից շատերը ակտիվ օգտագործողներ են սոցիալական կայքերում, ինտերնետի միջոցով հաջողությամբ հետեւում են նաեւ տեղեկատվական հոսքերին։ Այս գործընթացին անմասն չի մնում «Ռոստելեկոմ» ընկերությունը։ Կոչ ենք անում ավագ սերնդի օգտագործողներին այս տարի եւս  գրանցվել եւ մասնակցել մրցույթին։ Յուրաքանչյուրի համար նախատեսված են մրցանակներ եւ անակնկալներ»,- նշել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

11:33 | 14.06.16 | News | 8767
This is the second time Rostelecom Armenia holds Thank you, Internet contest for senior Internet users.
Seniors (aged 50+) can submit applications for 2016 contest, if they learned to use computer and Internet on their own or in special classes.
To submit an application, you need to visit Contest/Конкурс section of http://www.azbukainterneta.ru website and fill the blank, attaching a small essay and two photographs of yourself, one of which should show you sitting at a computer.
“Seniors’ interest towards computer classes in the framework of the contest shows that the contest is an established and successful event. Nowadays, new technologies and Internet resources interest not only the youth, but middle-aged people too. It’s commendable that many of them actively use social networks today, follow news and information on the Internet. Rostelecom is a part of this process. We call senior users to apply this year too and participate in the contest. Prizes and surprises await each of them,” noted Hayk Faramazyan, General Director of GNC-ALFA CJSC and Rostelecom Armenia.