12:53 | 30.06.16 | Նորություններ | 6528
«Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնն իրականացնում է Ամառային դպրոց, որի շրջանակում երեխաները ոչ միայն ձեռք են բերում տարաբնույթ հմտություններ ու գիտելիքներ, այլեւ շփվում ու կապեր են հաստատում արտերկրից ժամանած իրենց հասակակից մասնակիցների հետ:
Խաչիկ գյուղից Ալբերտ եւ Արսեն Ենոքյանները հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շնորհիվ հնարավորություն են ստացել մասնակցելու եւ իրենց անվճար ուսումնական հանգիստն անցկացնելու «Թումո»-ում:
Մեկշաբաթյա ծրագրի շրջանակում եղբայրները մասնակցել են «Թումո»-ի Անիմացիայի եւ Վեբ ծրագրավորման դասընթացներին, խմբակից երեխաների հետ այցելություններ ունեցան հայաստանյան մշակութային կոթողներ, տեսարժան վայրեր, թանգարաններ եւ այլն:

12:53 | 30.06.16 | Новости | 6596
Центр креативных технологий «Тумо» проводит летнюю школу, в рамках которой дети не только приобретают разные навыки и знания, но и общаются и устанавливают контакты со своими ровесниками из-за рубежа.
Альберт и Арсен Енокяны из села Хачик благодаря программе социальной корпоративной ответственности «Ростелеком» получили возможность провести свой бесплатный образовательный отдых в «Тумо».
В рамках недельной программы братья участвовали в курсах «Тумо» по анимации и веб-программированию, посетили со своими группами достопримечательности и культурные памятники Армении, музеи и т. д.