13:12 | 22.07.16 | Նորություններ | 8538
Մինչեւ 2016թ. հոկտեմբերի 31-ը եվրոպական տասը երկրում՝ Ավստրիայում, Բուլղարիայում, Գերմանիայում, Իսպանիայում, Իտալիայում, Հունաստանում, Միացյալ Թագավորությունում, Նիդեռլանդներում, Չեխիայում եւ Ֆրանսիայում ռոումինգում մուտքային զանգերի եւ «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով ելքային զանգերի համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կվճարեն 55 դրամ/րոպե:
Իսկ Գերմանիայի, Իռլանդիայի, Իսպանիայի, Հունգարիայի, Հունաստանի, Միացյալ Թագավորության, Նիդերլանդների, Չեխիայի, Պորտուգալիայի եւ Ռումինիայի՝ «Vodafone», ինչպես նաեւ Իտալիայի «TI» բջջային օպերատորների ցանցերում ռոումինգում ինտերնետի համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կվճարեն 35 դրամ/ՄԲ:
Ծովային նավերում ռոումինգում գտնվելու դեպքում գործում է 65 դրամ /10 ԿԲ սակագինը:
«Եվրոպական մի շարք երկրներում ձայնային, ինչպես նաեւ տվյալների փոխանցման ռոումինգի ծառայությունների համար համապատասխանաբար միեւնույն սակագների սահմանումը գրավիչ առաջարկ է բաժանորդների համար: Ընտրվել են այն երկրները, ուր մեր հայրենակիցներն առավել հաճախ են այցելում հանգստի եւ գործնական նպատակներով: Առաջարկի շահավետությունը պայմանավորված է ոչ միայն զգալիորեն նվազեցված սակագներով՝ մուտքային զանգերի, «Զանգ Հայաստան» ծառայության միջոցով ելքային զանգերի եւ ինտերնետի 1 ՄԲ-ի համար, այլեւ համապատասխան երկրներից մի քանիսն այցելող բաժանորդների համար միեւնույն սակագնից օգտվելու հարմարավետությամբ: Աշխարհով մեկ մեծ թվով ռոումինգ գործընկերների առկայության շնորհիվ՝ մենք ապահովում ենք հաղորդակցման միջոցների հասանելիություն աշխարհի գրեթե բոլոր անկյուններում, ինչի մասին է վկայում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի ռումինգ ծառայությունները նախընտրող հավատարիմ բաժանորդների զգալի քանակը»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Till October 31, 2016, in ten European countries – Austria, Bulgaria, Germany, Spain, Italy, Greece, the United Kingdom, the Netherlands, Czech Republic and France – VivaCell-MTS subscribers can pay just AMD 55/minute for incoming calls and outgoing calls made via “Call to Armenia” service.
The cost of Internet in “Vodafone” networks in Germany, Ireland, Spain, Hungary, Greece, the United Kingdom, the Netherlands, Czech Republic, Portugal and Romania, as well as in “TI”* Italy network will be AMD 35/MB.
In Maritime roaming 65 AMD / 10KB tariff applies.
“Applying unified tariffs for voice and data roaming across different countries is a truly attractive offer. In a set of European countries which are the most popular touristic and business destinations for Armenians, the prices of the per-minute rate for incoming calls, outgoing calls via Call to Armenia service and the price for one MB have been significantly reduced. The advantage of this solution is not only in its affordability but also convenience when traveling from one country to other. Huge number of long-term roaming partners all over the worlds is a major driver to account for a vast army of loyal VivaCell-MTS subscribers using roaming,” VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian commented.