17:16 | 01.09.16 | Նորություններ | 19012
Beeline-ը հայտարարում է կոմերցիոն տնօրենի պաշտոնում Հայկ Կարապետյանի նշանակման մասին: Նա կփոխարինի Արթուր Գրիգորյանին, որը ընկերությունում ղեկավարել է տվյալ ուղղությունը վերջին երկու տարիների ընթացքում։
Հայկ Կարապետյանն ավելի քան 10 տարի աշխատել է հեռահաղորդակցության ոլորտում, մասնավորապես՝ ֆինանսական ծառայությունների, դիստրիբուցիայի ուղիների զարգացման եւ IT ուղղվածություն ունեցող տարբեր միջազգային ընկերություններում։
«Ողջունում եմ Հայկին մեր ընկերությունում, հաջողություն եմ մաղթում նրան եւ կոմերցիոն տնօրինության ողջ թիմին կապի ծառայությունների շուկայում մեր դիրքերի ամրապնդման հարցում։ Թվային տրանսֆորմացիայի ընթացքում մենք պլանավորում ենք մշակել նոր ինովացիոն լուծումներ, որոնք մեր ծառայությունները կդարձնեն ավելի պարզ եւ հարմար։ Համոզված եմ, որ Հայկի գիտելիքները եւ փորձը մեզ կօգնեն առավել արդյունավետ իրականացնել ընկերության համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող ծրագրերը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Ուրախ եմ միանալ Հայաստանում Beeline-ի թիմին եւ ղեկավարել երկրում խոշորագույն օպերատորի կարեւորագույն բաժիններից մեկը։ Շատ հետաքրքիր է աշխատել մի ընկերությունում, որը շարունակաբար փորձում է կատարելագործվել եւ դառնալ ավելի նորարար բոլոր բնագավառներում։ Հավատացած եմ, որ Beeline-ի  պրոֆեսիոնալ թիմի հետ միասին մենք կիրականացնենք բազմաթիվ ծրագրեր՝ ուղղված նոր ծառայությունների ստեղծմանը եւ էլ ավելի կամրապնդենք ընկերության դիրքերը հեռահաղորդակցության շուկայում»,- նշել է Հայկ Կարապետյանը։

17:16 | 01.09.16 | News | 19009
Beeline announces the appointment of Hayk Karapetyan as Commercial Director of the company.   He will replace Artur Grigoryan, who had leaded the given direction of the company for the last two years.
Hayk Karapetyan has worked in telecommunications industry for more than 10 years, specifically, in financial services and development of distribution methods and at different international IT.
“I would like to welcome Hayk at our company and wish him and the whole commercial directorate team good luck at reinforcement of our positions in communication services market. Within digital transformations, we plan to implement new innovative solutions, which will make our services more simple and convenient. I am convinced that Hayk’s knowledge and experience will help us productively accomplish all our projects of strategic importance,” noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“I am happy to join Beeline Armenia team and supervise one of the most important departments of the leading operator in the country. It is really exiting to work in a company, which continually tries to improve and become more innovative in all aspects. I am convinced that together with Beeline’s professional team we will accomplish various projects, aimed at creating new services, which will reinforce the company’s positions on communications market,” Hayk Karapetyan said.