13:35 | 15.09.16 | Նորություններ | 19346
Ծառայությունը օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված եւ շարժական ծառայությունների համար, այլեւ իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի եւ տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը նշել է, որ վիրտուալ դրամապանակի ներբեռնումը անվճար է: Հավելվածը հասանելի կլինի մեկ ամսից՝ Andorid եւ iOS սարքերի համար:
«Այսօր U!Pay դրամապանակի ստեղծմամբ մենք օգնում ենք մեր բաժանորդներին հարմարավետ ու հանգիստ կերպով իրականացնել բոլոր տեսակի վճարումները, խուսափել հերթերից, խնայել ժամանակը եւ այս ամենն անել ինտերնետի հասանելիությամբ աշխարհի ցանկացած կետից»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ներկայացնելով դրամապանակը՝ նա նշել է, որ ծրագիր մուտք գործելու համար անհրաժեշտ կլինի մեկ անգամ գրանցվել U!Pay համակարգում, իսկ վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ կլինի լիցքավորել վիրտուալ դրամապանակը հասանելի միջոցներից որեւէ մեկով:
U!Pay հաշվին հնարավոր կլինի կցել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված մինչեւ 10 հատ ArCa, MASTERCARD եւ VISA քարտեր եւ ավտոմատ կերպով համալրել U!Pay դրամապանակի հաշիվը, կամ վճարումներ կատարել՝ ընտրելով կցված քարտերից որեւէ մեկը որպես վճարման միջոց: Կցված բանկային քարտերի տվյալները կպահպանվեն ԱրՔա համակարգում, որն ունի PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) վճարային քարտերի տվյալների պահպանման անվտանգության միջազգային հավաստագիր:
Հայկ Եսայանն ընդգծել է, որ համապատասխան ծառայությունները, օրինակ քարտից քարտ վճարելը, փոխանցումները, հնարավոր է՝ ունենան իրենց տոկոսները, սակայն ուղղակի վճարում կատարելու դեպքում տոկոսներ չեն գանձվի: Դրամապանակի վրա կարելի է ունենալ առավելագույնը 1 մլն դրամ:
«Վճարումը կատարելուց առաջ հավելվածը կհարցնի, թե որ միջոցով եք ցանկանում վճարումը կատարել: Բաժանորդն է ընտրում՝ վճարում կատարել քարտից թե U!Pay վիրտուալ դրամապանակից,- հավելել է ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանը:
Գործարքը կատարելիս անվտանգության նկատառումներից ելնելով բաժանորդը կընտրի Pin code-ի կամ մատնահետքի օգնությամբ հաստատման տարբերակը:

Ucom created U!Pay virtual wallet with the support of Idram.
This service allows users not only to pay for Ucom fixed and mobile connection, but also make payments for utilities, credits, taxes, duties and traffic fines via smartphone, regardless of their location.
Ucom General Director Hayk Yesayan noted that the virtual wallet can be downloaded for free. The app will be available in a month, in Android and iOS versions.
“With U!Pay virtual wallet we help our subscribers make payments of any kind in a convenient and quiet way, avoid queues and save their time – all of this in any corner of the world with Internet access,” said Ucom General Director Hayk Yesayan.
While presenting the wallet, he observed that subscribers will need to register in U!Pay once in order to enter the system, and refill the wallet in any of the suggested ways to make payments.
You can add up to 10 ArCa, MASTERCARD and VISA cards from Armenian banks to U!Pay account and refill the balance automatically, or make payments by choosing one of the added cards as a payment method. The data of the added bank cards will be saved in ArCa, which has the PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard)
Hayk Yesayan stressed that corresponding services such as payment transfer from one card to another might take certain commission, but no commission will be charged for direct payments. You can keep no more than AMD 1 mln in the wallet.
“Before you make the payment, the app will ask you to choose the method. The user decides whether to pay via a card or U!Pay virtual wallet,” added Ucom Commercial Director Aram Barseghyan.
The user will need to choose a Pin code or fingerprint identification for security purposes during the payment.