13:35 | 15.09.16 | Նորություններ | 19346
Ծառայությունը օգտագործողին հնարավորություն է ընձեռում վճարումներ կատարել ոչ միայն Ucom-ի ֆիքսված եւ շարժական ծառայությունների համար, այլեւ իրականացնել կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարումներ, հարկերի եւ տուրքերի, ճանապարհային ոստիկանության տուգանքների վճարումներ անմիջապես սմարթֆոնից, անկախ գտնվելու վայրից:
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը նշել է, որ վիրտուալ դրամապանակի ներբեռնումը անվճար է: Հավելվածը հասանելի կլինի մեկ ամսից՝ Andorid եւ iOS սարքերի համար:
«Այսօր U!Pay դրամապանակի ստեղծմամբ մենք օգնում ենք մեր բաժանորդներին հարմարավետ ու հանգիստ կերպով իրականացնել բոլոր տեսակի վճարումները, խուսափել հերթերից, խնայել ժամանակը եւ այս ամենն անել ինտերնետի հասանելիությամբ աշխարհի ցանկացած կետից»,- նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը։
Ներկայացնելով դրամապանակը՝ նա նշել է, որ ծրագիր մուտք գործելու համար անհրաժեշտ կլինի մեկ անգամ գրանցվել U!Pay համակարգում, իսկ վճարումներ իրականացնելու համար անհրաժեշտ կլինի լիցքավորել վիրտուալ դրամապանակը հասանելի միջոցներից որեւէ մեկով:
U!Pay հաշվին հնարավոր կլինի կցել ՀՀ բանկերի կողմից թողարկված մինչեւ 10 հատ ArCa, MASTERCARD եւ VISA քարտեր եւ ավտոմատ կերպով համալրել U!Pay դրամապանակի հաշիվը, կամ վճարումներ կատարել՝ ընտրելով կցված քարտերից որեւէ մեկը որպես վճարման միջոց: Կցված բանկային քարտերի տվյալները կպահպանվեն ԱրՔա համակարգում, որն ունի PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) վճարային քարտերի տվյալների պահպանման անվտանգության միջազգային հավաստագիր:
Հայկ Եսայանն ընդգծել է, որ համապատասխան ծառայությունները, օրինակ քարտից քարտ վճարելը, փոխանցումները, հնարավոր է՝ ունենան իրենց տոկոսները, սակայն ուղղակի վճարում կատարելու դեպքում տոկոսներ չեն գանձվի: Դրամապանակի վրա կարելի է ունենալ առավելագույնը 1 մլն դրամ:
«Վճարումը կատարելուց առաջ հավելվածը կհարցնի, թե որ միջոցով եք ցանկանում վճարումը կատարել: Բաժանորդն է ընտրում՝ վճարում կատարել քարտից թե U!Pay վիրտուալ դրամապանակից,- հավելել է ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանը:
Գործարքը կատարելիս անվտանգության նկատառումներից ելնելով բաժանորդը կընտրի Pin code-ի կամ մատնահետքի օգնությամբ հաստատման տարբերակը:

13:35 | 15.09.16 | Новости | 19305
Услуга  позволяет пользователям оплачивать не только услуги фиксированной и мобильной связи Ucom, но и осуществлять коммунальные платежи, выплаты по кредитам, оплачивать налоги и сборы, а также штрафы дорожной полиции непосредственно со смартфона, вне зависимости от места нахождения.
Гендиректор компании Ucom Айк Есаян отметил, что скачать виртуальный кошелек можно бесплатно. Приложение станет доступно на App Store и Google Play через месяц.
«Сегодня посредством создания кошелька U!Pay мы помогаем нашим абонентам комфортно и спокойно осуществлять платежи любого типа, избегать очередей, экономить время и делать все это из любой точки мира с доступом в интернет», - отметил Айк Есаян.
Представляя кошелек, он отметил, что для входа в программу нужно будет лишь единожды зарегистрироваться в системе U!Pay, а для реализации платежей нужно будет пополнить виртуальный кошелек при помощи одного из доступных средств.
К счету U!Pay можно будет прикрепить до 10 карт ArCa, MASTERCARD и VISA, выпущенных банками Армении, и автоматически пополнять счет кошелька U!Pay, либо осуществлять платежи, выбрав одну из прикрепленных карт в качестве средства оплаты. Данные прикрепленных карт будут сохранены в системе АrCA, которая имеет международный сертификат безопасного хранения данных платежных карт - PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard).
Айк Есаян подчеркнул, что с определенных услуг, например перевода с карты на карту, перечисления средств, могут взиматься проценты, однако в случае непосредственной оплаты средства списываться не будут. Максимальная сумма, которую можно перечислить на кошелек – 1 млн драмов.
«Перед оплатой приложение будет спрашивать, каким образом выполнить ее. Абонент может выбрать и платить либо с карты, либо из виртуального кошелька U!Pay», - добавил коммерческий директор компании Арам Барсегян.
Для обеспечения безопасности при выполнении операций абонент может выбрать один из способов подтверждения личности - Pin code или отпечаток пальца.