12:20 | 29.09.16 | Նորություններ | 11297
PicsArt-ի համահիմնադիր եւ գործադիր տնօրեն Հովհաննես Ավոյանը TechEye պարբերականի հետ զրույցում ցանկություն է հայտնել, որ ՀՀ կառավարությունն ավելի շատ աջակցի ՏՏ ոլորտին, մասնավորապես՝ ավելի մեծ ներդրումներ կատարելով բուհերում:
TechEye-ը գրում է, որ PicsArt-ը Հովհաննես Ավոյանի 5-րդ ստարտափն է, որը հիմնադրվել է 5 տարի առաջ: Ընկերության երեւանյան գրասենյակում աշխատում է 200, իսկ Սան Ֆրանցիսկոյի գրասենյակում՝ 25 աշխատակից:
Հովհաննես Ավոյանն ընդգծել է, որ PicsArt-ն ակտիվ զարգանում է, եւ այն վաճառելու մտադրություն չունեն: Ավելին, դիտարկում են Մեծ Բրիտանիայում գրասենյակ բացելու հնարավորությունը:
«Մենք սոցիալական խմբագրման ամենախոշոր հարթակներից ենք, իսկ մեր ամենամեծ մրցակիցը Instagram-ն է»,- ասել է նա:
Խոսելով PicsArt-ի թարմացված տարբերակում արհեստական բանականության օգտագործման մասին՝ Հովհաննես Ավոյանն ընդգծել է դրա կարեւորությունն ու պրակտիկ լինելը:

12:20 | 29.09.16 | News | 11355
Co-founder and CEO of PicsArt Hovhannes Avoyan told in the interview to TechEye that he would like Armenian Government to show more support for the IT sector, particularly, make more investment in universities.
TechEye reports that PicsArt is Hovhannes Avoyan’s fifth startup, which he founded 5 years ago. The company has 200 people working in the Yerevan office and 25 in San Francisco, its headquarters.
Hovhannes Avoyan stressed that PicsArt is doing well and is not looking at acquisition. Moreover, they are considering opening an office in the UK.
“We’re one of the largest in the social editing platform. Our biggest competitor is Instagram,” he said.
Touching upon the new version of PicsArt that uses artificial intelligence, Hovhannes Avoyan stressed its importance and practical significance.