11:27 | 05.10.16 | Նորություններ | 15594
Beeline-ը կկազմակերպի մեկօրյա ուսուցողական դասընթաց «ՎիմպելԿոմ»-ի կողմից իրականացվող Eurasia Mobile Challenge» միջազգային մրցույթի հայաստանյան փուլի մասնակիցների համար։
«Eurasia Mobile Challenge»-ը երկրորդ տարին է, ինչ իր շուրջն է համախմբում տեղեկատվական ոլորտի փորձագետներին եւ երիտասարդ ձեռնարկատերերին` դառնալով փորձի փոխանակման հիանալի հարթակ վերջիններիս համար: Այս տարի մրցույթի շրջանակում հայ երիտասարդների կողմից ներկայացվել են բավականին հետաքրքիր եւ նորարար ծրագրեր, որոնք կարող են դառնալ հաջորդ նշանակալի իրադարձությունը բջջային տեխնոլոգիաների ոլորտում, իսկ այս դասընթացն իր հերթին կօգնի մասնակիցներին ավելի կատարելագործել եւ պատշաճ կերպով ներկայացնել դրանք մրցույթի հետագա փուլերում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Մրցույթի հաջորդ փուլում յուրաքանչյուր երկրից կընտրվի երեքական մասնակից, որոնք կմասնակցեն տարածաշրջանային կիսաեզրափակչին:

Beeline организует однодневный курс для участников армянского этапа международного конкурса Eurasia Mobile Challenge, который проводит компания «ВымпелКом».
«Eurasia Mobile Challenge уже второй год собирает экспертов информационной сферы и молодых предпринимателей, становясь для последних прекрасной площадкой для обмена опытом. В этом году в рамках конкурса армянские молодые люди представили достаточно интересные и новаторские проекты, которые могут стать очередным значимым событием в области мобильных технологий. А этот курс, в свою очередь, поможет участникам усовершенствовать и надлежащим образом представить свои идеи на дальнейших этапах конкурса»,- отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
На следующем этапе конкурса будут отобраны по три участника от каждой страны, которые будут бороться в рамках регионального полуфинала.