11:17 | 19.10.16 | Նորություններ | 24184
Հայ-ամերիկյան SoloLearn ստարտափը, որը ծրագրավորում սովորեցնող ամենամեծ մոբայլ հարթակն է, նախօրեին հայտարարել է $1,2մլն սաղմնային ներդրում ստանալու մասին:
TechCrunch-ի փոխանցմամբ՝ ներդրումը կատարել են Սիլիկոնյան հովտում գործող Learn Capital վենչուրային հիմնադրամը, ինչպես նաեւ SoloLearn-ում նախկինում ներդրումներ կատարած անհատ ներդրողներ:
Հարթակն այս պահին ունի շուրջ 10 մլն օգտատեր: Հարթակից սկսել են օգտվել նաեւ մեծ թվով փախստականներ, որոնք ցանկանում են ծրագրավորում սովորել:
Վեբ տարբերակից բացի՝ SoloLearn-ը հասանելի է Windows Store-ում, Google Play-ում եւ App Store-ում:
«Սովորելու ձևերի բազմազանությունը և սովորողների համայնքի ներսում կապերի ստեղծումն ու  շփումը քայլ առ քայլ զարգացնում են ծրագրավորման հմտությունները և օգնում ունենալ հիմնավորված և վստահելի վարկանիշ»,- նշել է SoloLearn-ի համահիմնադիր Դավիթ Քոչարյանը:
2015թ. դեկտեմբերին հարթակը ճանաչվել էր Սիլիկոնյան հովտի (Bay Area) մինչեւ $10 մլն ֆինանսավորում ունեցող Թոփ 10 ստարտափներից մեկը:

Armenian-American SoloLearn startup, one of the largest mobile platforms teaching to code, announced yesterday of raising USD 1,2mln seed round.
TechCrunch reports that the startup received the seed round from Silicon Valley based VC Learn Capital, as well as private investors who already invested in SoloLearn before.
At this moment the platform has around 10 million users. A large number of refugees joined the platform as well, as they wish to learn programming.
SoloLearn is available not only in web version, but also on Windows Store, Google Play and App Store.
“Diversity of experiences and topics paired with peer-to-peer interaction gradually upgrade your coding skills, building your trustworthy coder reputation one step at a time,” SoloLearn co-founder Davit Kocharyan said.
In December 2015 SoloLearn was included in Top 10 under USD 10mln financed startups in Silicon Valley (Bay Area).