16:10 | 07.11.16 | Նորություններ | 13765
Հայաստանյան «Ռոստելեկոմի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը նոյեմբերի 6-ին այցելել է Վանաձորի «Օրրան» բարեգործական հասարակական կազմակերպություն:
«Ռոստելեկոմը», ընկերության կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի շրջանակում, դեռ ամռան ամիսներին հասարակական կազմակերպության խնդրանքով անվճար գերարագ ինտերնետ կապով էր ապահովել Վանաձորի գրասենյակը։
Շուտով «Օրրան»-ում նախատեսում են իրականացնել ժամանակակից համակարգիչներով մասնագիտացված նոր սրահի բացումը։
«Տեխնոլոգիաները պետք է հասանելի լինեն յուրաքանչյուրին եւ հատկապես երեխաներին, որորնք հաճախում են նման կենտրոններ։ Մեր ընկերության կողմից սա փոքրիկ ներդրում է նրանց՝ նոր տեխնոլոգիաներին հաղորդակից լինելու գործում։ Հետագա համագործակցության շրջանակում համոզված եմ, որ կընդլայնենք ծրագրերն ու աջակցության մեխանիզմները մեր գործընկեր «Օրրան» բարեգործական կազմակերպության հետ՝ ի նպաստ տեխնոլոգիական նոր սերնդի երեխաների կրթության եւ դաստիարակության»,- ասել է Հայկ Ֆարամազյանը։

16:10 | 07.11.16 | Новости | 13747
Гендиректор «Ростелекома» в Армении Айк Фарамазян 6 ноября посетил в Ванадзоре благотворительную общественную организацию «Орран».
В рамках программ по корпоративной социальной ответственности компания «Ростелеком» еще летом по просьбе общественной организации обеспечила интернет-подключением ванадзорский офис.
Вскоре в «Орране» планируется открыть новый специализированный зал, оборудованный современными компьютерами.
«Технологии должны быть доступны всем, и особенно детям, которые посещают подобные центры. Это небольшой вклад нашей компании в их знакомство с технологиями. В рамках дальнейшего сотрудничества, уверен, мы расширим программы и механизмы содействия с нашим партнером – благотворительной организацией «Орран», на благо образования и воспитания нового поколения технологичных детей», - сказал Айк Фарамазян.