16:50 | 07.11.16 | Նորություններ | 12816
«Ռոստելեկոմ»-ի աջակցությամբ նոյեմբերի 6-ին «Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում» անցկացվել է «Բարքեմփ» ոչ ֆորմալ կոնֆերանսը (Չկոնֆերանսը):
«Նոր տեխնոլոգիաներն արդեն իսկ ներխուժել են առօրյա, եւ մեզանից յուրաքանչյուրն իր մասնակցությունը կարող է ունենալ դրանց զարգացման գործում՝ ներկայանալով ու իր գաղափարները կիսելով նման կոնֆերանսների եւ չկոնֆերանսների շրջանակում։ «Ռոստելեկոմ»-ի տեխնոլոգիաները նորագույններից են, որովհետեւ մենք կարեւորում ենք յուրաքանչյուր նոր լուծում, նոր տեխնոլոգիա եւ նոր գաղափար։ Այստեղ՝ Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնում, այդ ամենն իրագործելու համար անհրաժեշտ է միայն ցանկություն եւ ձգտում։ Սա արդեն իսկ իրողություն է, եւ VTC-ն իր գործիքակազմով հնարավորություններ են ստեղծվում բազմաթիվ տեխնոլոգիական գաղափարների եւ լուծումների զարգացման համար»,- ասել է հայաստանյան «Ռոստելեկոմ»-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
Բարքեմփի կազմակերպչական աշխատանքներում ներգրավվել է նաեւ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը եւ Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնը:

Rostelecom supported holding of BarCamp informal conference (non-conference) on November 6 in Vanadzor Technology Center.
“New technologies have already invaded into our everyday lives, and each one of us can have a contribution to the development process by coming and sharing ideas within the frames of such conferences and non-conferences. Rostelecom has some of the latest technologies, as we attach importance to every new solution, new technology, and new idea. Only wish and commitment are necessary to realize all the mentioned here in Vanadzor Technology Center. This is reality now, and VTC creates opportunities with its equipment to develop plenty of technological ideas and solutions,” Rostelecom Armenia CEO Hayk Faramazyan said.
Enterprise Incubator Foundation (EIF) and Vanadzor Technology Center were also involved in the organizational activities.