11:07 | 11.11.16 | Նորություններ | exclusive 15707
LiveBoard հավելվածը տեղադրվել է Վայոց ձորի բոլոր դպրոցների երկրորդ դասարանի ավելի քան 700 աշակերտներին տրամադրված ԱրմԹաբ պլանշետներում:
AppStore-ում եւ Google Play-ում հասանելի հավելվածն ինտերակտիվ գրատախտակ է, որը թույլ է տալիս ձեռքի հպումով օնլայն նկարել եւ միաժամանակ զրուցել ընկերների հետ: Հավելվածում կարելի է գտնել նկարելու պրակտիկ գործիքներ, առանց ինտերնետի միացման նույն գրատախտակի վրա համաժամանակյա աշխատելու, ձեռքով գծածը ճշգրիտ պատկերի վերածելու, սոցիալական մեդիայում արված աշխատանքը տարածելու հնարավորություններ եւ այլն:
Itel.am-ի հետ զրույցում LiveBoard-ի համահիմնադիր Տիգրան Բարսեղյանը նշել է, որ շատ ուրախ են, որ հայկական արտադրության պլանշետներում ավելացել է եւս մեկ հայկական արտադրության հավելված:
«Կրթության եւ գիտության նախարարության հետ համագործակցության արդյունքում LiveBoard-ն ընդգրկվել է «Մեկ համակարգիչ, մեկ աշակերտ» պիլոտային ծրագրում, եւ ԱրմԹաբերի համար հայաֆիկացրել ենք ծրագիրը, ինչպես նաեւ մի քանի փոփոխություն ենք արել: Այս շաբաթ մեր թիմը, ուսուցիչների վերապատրաստման ծրագրի շրջանակում, կմեկնի Վայոց ձոր՝ ներկայացնելու LiveBoard-ը եւ լսելու կարծիքներ՝ հավելվածն ավելի օգտակար դարձնելու ուղղությամբ: Սա կարեւոր քայլ է ինչպես Հայաստանի դպրոցների, այնպես էլ մեզ համար: Հուսով ենք, որ աստիճանաբար կհասնենք նրան, որ Հայաստանի բոլոր աշակերտները կօգտագործեն LiveBoard-ն ամեն օր»,- նշել է նա:
Տիգրան Բարսեղյանը տեղեկացրել է, որ դպրոցների համար հատուկ մշակվել է հավելվածի հայաֆիկացված եւ ավելի մատչելի տարբերակը:

11:07 | 11.11.16 | News | exclusive 15699
LiveBoard application was installed on Armtab tablets given to more than 700 second grade pupils in all schools of Vayots Dzor marz, Armenia.
This app, available on AppStore and Google Play, is an interactive blackboard that allows users to draw online and chat with friends at the same time. The app offers practical tools for drawing, and allows working on the same blackboard without Internet connection, making you hand drawing into a precise image, sharing your works on social media, etc.
Co-founder of LiveBoard Tigran Barseghyan told Itel.am that he’s very happy to see one more mobile app of Armenian production on Armenian tablets.
“LiveBoard was included in “One child, one computer” pilot program as a result of our cooperation with Ministry of Education and Science of Armenia, so we adopted a version in Armenian and made several changes. This week our team will leave for Vayots Dzor in the frames of retraining program for teachers and present LiveBoard, as well as hear out opinions on making the app more useful. This is an important step for both Armenia’s schools and us. We hope that we will gradually get to the point when all Armenian pupils use LiveBoard,” he noted.
Tigran Barseghyan noted that they provided the schools with a more comprehensible version of the app in Armenian.