16:33 | 11.11.16 | Նորություններ | 15806
Մրցանակաբաշխության ընթացքում Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը ներկայացրել է Mobile TV հավելվածը, որն ընկերության՝ միջազգային շուկայում ներկայացված անդրանիկ արտադրանքն է:
ԱՄՆ-ում Mobile TV հատուկ հավելվածը ներկայացվել է փորձնական գործարկման՝ մեկ ամիս ժամկետով, իսկ վերջնական տարբերակը հասանելի կլինի հունվարից: Այն օտարերկրյա օգտատերերին թույլ է տալիս հայկական հեռուստատեսության բոլոր հասանելի ալիքները դիտել շարժական սարքերի վրա եւ այդ սարքերն օգտագործել ոչ միայն որպես փոքր հեռուստատեսային էկրան, այլեւ որպես հեռակառավարման վահանակ:
«Mobile TV հատուկ հավելվածն այսօր Հայաստանում ամենապահանջված հարակից ծառայություններից մեկն է Ucom-ի IPTV բաժանորդների համար: Այս հավելվածի միջոցով օգտատերերին մատուցվելու է լավագույն հեռուստատեսային բովանդակությունն աշխարհի ցանկացած կետում ու ցանկացած պահի»,- ասել է Ucom ընկերության զարգացման գծով տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:
«Հունվարից հավելվածը հասանելի կդարձնի բարձրակարգ հեռուստաբովանդակությունը, հազարավոր ֆիլմերը եւ հետաքրքիր հեռուստածրագրերը նաեւ հայաստանյան օգտատերերին»,- ասված է հաղորդագրությունում:

16:33 | 11.11.16 | News | 15779
Few days ago Pan Armenian Entertainment Awards 2016 were held at Microsoft Theater in Los Angeles within the frames of partnership of Global Arts International and PanArmenian Media Group.
During the ceremony, Aleksandr Yesayan, Business Development Director at Ucom, presented Mobile TV application – the pioneer product of the company, having been introduced in the international market.
At the moment the Mobile TV special application undergoes a 1-month trial launch in the USA, and the final version will be available as from January. The application allows foreign users to watch all available Armenian TV channels on their mobile devices, as well as use the devices not only as small TV screens, but also as operating consoles.
“Today Mobile TV special application is one of the most in-demand over-the-top services among Ucom IPTV users in Armenia. Through this application the best TV content will be provided to users in any place and at any time all around the world”, - said Aleksandr Yesayan, Business Development Director at Ucom.
Thanks to Mobile TV, premium TV content, thousands of movies and interesting TV programs will be also available to the Armenian users as from January.