14:07 | 02.12.16 | Նորություններ | exclusive 9174
Itel.am-ի հետ զրույցում gg ընկերության համահիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանը պատմել է, որ շուկայում իրենք առաջինն են առաջարկում պատվերի դիմաց անկանխիկ վճարման տարբերակ:
«Այս ոլորտում առաջինն ենք Հայաստանում, որ գործարկեցինք մեկանգամյա նույնականացմամբ օնլայն վճարման համակարգը։ Անհրաժեշտ է մեկ անգամ հավելվածին կցել բանկային քարտը, իսկ նույնականացնելուց հետո պետք է պարզապես պատվեր ձեւակերպելիս նշել վճարման տարբերակը (ArCa, Visa, MasterCard)։ Այսինքն, անհրաժեշտ չէ ամեն անգամ պատվեր կատարելիս մուտքագրել քարտային տվյալները եւ հաստատել»,- նշել է gg-ի համահիմնադիրը:
Խաչատուր Գրիգորյանը տեղեկացրել է, որ անկանխիկ վճարման դեպքում գանձվող 2% միջնորդավճարը բանկային ծառայության փոխանցման միջնորդավճարն է:
«Մեր կողմից սակագնային որեւէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել։ Նաեւ նշեմ, որ հաճախորդի քարտային ամբողջ ինֆորմացիան բանկի տրամադրության տակ է, պրոցեսինգային մասը եւս կատարում է բանկը։ Մենք չենք տիրապետում քարտի եւ հաճախորդի որեւէ տվյալի՝ դրանք պահպանվում են բանկի կողմից»,- ասել է Խաչատուր Գրիգորյանը:
Մինչեւ դեկտեմբերի վերջ անկանխիկ վճարման հնարավորությունը հասանելի կլինի նաեւ iOS օգտատերերի համար:
gg-ի համահիմնադիրն անդրադարձել է նաեւ թարմացված հավելվածի մյուս նորություններին:
«Ամբողջությամբ փոխվել է հավելվածի դիզայնը. այն դարձել է ավելի դյուրին եւ հարմար օգտատերերի համար։ Մոտակայքում գտնվող մեքենաների՝ պատվիրատուին հասնելու ժամանակն արդեն երեւում է միանգամից առաջին էջում, հետեւաբար՝ այլեւս անհրաժեշտ չէ պատվեր գրանցելու էջ մուտք գործել՝ ժամանակը տեսնելու համար։ Բացի այդ, հավելվածից օգտվելիս օգտատերերը հիմնականում ստիպված չեն լինի հավելյալ թույլտվություններ (permissions) տալ»,- ընդգծել է Խաչատուր  Գրիգորյանը:

gg company has updated its Android app recently, introducing a number of updates.
gg Co-Founder Khachatur Grigoryan told Itel.am that they were the first in the market to offer cashless payments for their services.
“We are the first company in Armenia to offer single identification online payment system. You only need to enter your card data in the app, and note after the identification the preferred payment version (ArCa, Visa, MasterCard), while filling the order. This means you do not have to enter your card data for every order,” gg Co-founder noted.
Khachatur Grigoryan informed that 2% charge for banking services in case of cashless payment is the commission for money transfer.
“We have not changed our prices though. I also would like to note that bank will be able to access the full data of the client’s card; the processing is also carried out by the bank. We will not possess any of the card’s and client’s data; those are stored by the bank,” Khachatur Grigoryan said.
Cashless payment system will also be available for iOS users until the end of December.
gg Co-founder touched upon other news of the updated app.
“The design of the app has changed completely; it became more comprehensive and convenient for users. The time, that the customer has to wait for the nearby car, is now seen on the first page, and consequently, it is not necessary now to enter the registration page to see it. Apart from that, subscribers will not have to give additional permissions to use the app,” Khachatur Grigoryan outlined.