16:45 | 02.12.16 | Նորություններ | 13623
Beeline-ի եւ Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի համագործակցության շրջանակնում Վանաձոր քաղաքի №1 երաժշտական դպրոցի սաների համար այսօր անցկացվել են վարպետության դասեր:
Վարպետության դասերը վարել են Խաչատուրյանի անվան տրիոյի երաժիշտներ Արմինե Գրիգորյանը, Կարեն Շահգալդյանը եւ Կարեն Քոչարյանը:
Դպրոցը նաեւ նվեր է ստացել հիմնադրամի միջոցներով ձեռքբերված կլարնետ, իսկ վարպետության դասերից հետո տեղի է ունեցել Տրիոյի համերգը, որը կազմակերպվել էր Հայաստանում Եվրամիության ներկայացուցչության հետ համատեղ:
«Beeline-ի բարեգործական ծրագրերում հիմնական ուշադրությունն ուղղված է երիտասարդությանը, եւ Դասական երաժաշտության զարգացման հիմնադրամի հետ համագործակցությունը մենք դիտարկում ենք որպես աճող սերնդի ուղղությամբ ներդրման երկարաժամկետ ծրագիր: Մենք միասին աշխատում ենք տաղանդի զարգացման եւ շնորհալի պատանիների դաստիարակման ուղղությամբ, որոնք կկարողանան արժանի կերպով շարունակել հայ դասական երաժշտության փառավոր ավանդույթները»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

Within the frames of cooperation between Beeline Armenia and Classical Music Development Foundation, master class was held today for children of №1 Music School in Vanadzor.
The master class was delivered by musicians of Khachaturian Trio Armine Grigoryan, Karen Shahgaldyan and Karen Kocharyan.
The foundation also presented clarinet to the school. The master class was followed by the concert of Khachaturian Trio, organized together with theDelegation of the European Union to Armenia.
“Beeline Armenia’s charity programs mainly target the youth, and we view our cooperation with Classical Music Development Foundation as a log-term investment program for the future generation. We work together to develop talents and educate talented young people, which will decently continue the glorious traditions of Armenian classical music,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin said.