14:40 | 06.12.16 | Նորություններ | 12527
Նոյեմբերին շարժական կապի ծածկույթի ընդլայնման ու արդիականացման նպատակով Ucom ընկերությունը գործարկել է 2 նոր կայան Արագածոտնի եւ Շիրակի մարզերում:
Ավարտին են հասցվել կայանների տեղադրման նպատակով իրականացվող շինարարական աշխատանքները եւ ապահովվել է դրանց էլեկտրամատակարարումը:
«Այս ամենի շնորհիվ Ucom-ի բաժանորդները հնարավորություն են ստանում օգտվելու ոչ միայն շարժական կապի ավելի որակյալ ձայնային ծառայություններից, այլեւ անխափան կերպով եւ առանց ընդհատումների օգտագործելու առցանց քարտեզների բոլոր գործառույթները»,- նշել են ընկերությունում:
«Ինչպես եւ խոստացել էինք, Ucom ընկերությունը պարբերաբար տեղեկացնելու է ցանցի ընդլայնման եւ արդիականացման ուղղությամբ արվող բոլոր աշխատանքների վերաբերյալ: Այսօր գոհունակությամբ կարող ենք փաստել, որ մեր տեղադրած կայանների շնորհիվ Անիպեմզա, Թլիկ, Գետափ, Նորշեն համայնքներում, ինպես նաեւ H-17 միջհամայնքային ճանապարհին առկա է բարձր որակի շարժական կապ: Նշված համայնքների բնակիչներն ու իրենց հյուրերը, նաեւ երկիր ժամանած զբոսաշրջիկներն այժմ կարող են մշտապես կապի մեջ լինել իրենց մտերիմների հետ»,- ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

This November, within the frames of expansion and modernization of the mobile network coverage Ucom launched 2 new stations in the regions of Aragatsotn and Shirak.
The station construction works are completed and the electricity supply is provided. Thanks to all these, Ucom subscribers get an opportunity to enjoy not only better quality mobile voice services, but also use the functions of the online maps in an uninterrupted and smooth way.
“Just as we promised, Ucom will regularly inform about network modernization and expansion works. Today we can state with satisfaction that due to the stations we have placed the communities of Anipemza, Tlik, Getap and Norshen, as well as the H-17 intercommunal road travelers enjoy high-quality mobile network services. The residents of the mentioned communities as well as the guests of the country can now always stay in touch with their close ones”, - said Hayk Yesayan, Director General at Ucom.