18:14 | 12.12.16 | Նորություններ | 14968
«Հովեր» պետական կամերային երգչախումբը, Վահագն Հայրապետյանի ջազ տրիոյի հետ համատեղ, Ապարանի ազգագրական երգերի ոչ ավանդական մշակումներ է ներկայացրել:
Նախատեսվում է այս ծրագիրն ապագայում կյանքի կոչել նաեւ Հայաստանի այլ, այդ թվում՝ սահմանամերձ բնակավայրերում եւ արտերկրում:
«Մեր գործընկերների հաջողությունը նաեւ մեր հաջողությունն է: Ուրախ ենք արձանագրել, որ թիրախավորված համագործակցության արդյունքում՝ նպաստել ենք երգչախմբային արվեստի զարգացմանն ու կատարելագործմանը: «Հովեր»-ը պատվով է կատարում համաշխարհային հեղինակավոր համերգասրահներում Հայաստանը ներկայացնելու առաքելություն ու ազգային մշակույթին ծառայելու պատասխանատվությունը»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Государственный камерный хор «Овер» вместе с джаз-трио Ваагна Айрапетяна представили апаранские национальные песни в нетрадиционной обработке.
Предусматривается в будущем провести данную программу и в других населенных пунктах Армении, в том числе приграничных, а также за рубежом.
«Успех наших партнеров – наш успех. Мы рады констатировать, что в результате целевого сотрудничества мы оказали содействие развитию и совершенствованию хорового искусства. «Овер» с честью выполняет миссию представления Армении в авторитетных мировых концертных залах и несет ответственность за  служение национальной культуре», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.