15:07 | 13.12.16 | Նորություններ | 17615
Ամանորին ընդառաջ Ucom ընկերության ներկայացուցիչներն այցելել են Triple Play առաջարկի առաջին բաժանորդներից մեկի՝ Արման Ստեփանյանի ընտանիքին եւ նվեր հանդիսացող պլանշետի վրա գործարկել շարժական հեռուստատեսության Mediaroom հավելվածը:
«Mediaroom հատուկ հավելվածն այսօր Հայաստանում ամենապահանջված հարակից ծառայություններից ու նորարարական լուծումներից մեկն է Ucom-ի IPTV բաժանորդների համար: Այն U!TV բաժանորդագրության շրջանակում մատուցվող ծառայությունների կարեւոր բաղադրիչ է, որը թույլ է տալիս դիտել հազարավոր հեռուստատեսային ծրագրեր ու ֆիլմեր անմիջապես սմարթֆոնի կամ պլանշետի էկրանից»,- ասված է հաղորդագրությունում:
«Ամանորին ընդառաջ որոշեցինք անակնկալ կերպով այցելել ու հաճելի նվեր մատուցել մեր սիրելի բաժանորդներից մեկին, ով առաջիններից է միացել Ucom ընկերության Triple Play առաջարկին։ Այս նվեր պլանշետի մեջ ներբեռնված Mediaroom հավելվածը հնարավորություն է ընձեռում վայելել U!TV-ի ամենահետաքրքիր ու ամենասիրված հեռուստաալիքների բովանդակությունը նաեւ շարժական սարքի էկրանից՝ անկախ գտնվելու վայրից»,- ասել է Ucom ընկերության մարկետինգի եւ հաղորդակցության գծով տնօրեն Տիգրան Սաֆարյանը:
«Այս հավելվածի մեկնարկն ազդարարել էինք ԱՄՆ-ում եւ այժմ ուրախ ենք, որ այսօրվանից արդեն Հայաստանում բնակվող մեր U!TV բաժանորդները կարող են համակցել իրենց շարժական սարքն ու տան հեռուստացույցը եւ օրվա ցանկացած պահի, ցանկացած վայրից դիտել բոլոր սպասված ու կարեւոր հաղորդումները, ֆիլմերը, սերիալները, մուլտֆիլմերը, ֆուտբոլային հանդիպումները եւ այլն»,- նշել է Ucom ընկերության կոմերցիոն տնօրեն Արամ Բարսեղյանը:
Mediaroom հավելվածից օգտվելու համար անհրաժեշտ է հանդիսանալ U!TV բաժանորդ, հեռուստացույցի միջոցով մուտք գործել «Հավելվածներ» ենթաբաժինը, ստանալ 9-նիշանի ծածկագիր, մուտքագրել այն շարժական սարքի էկրանին բացված հատուկ պատուհանում եւ համակցել հեռուստատեսային ու շարժական սարքերը:
Mediaroom հավելվածը թույլ է տալիս կառավարել տանն առկա բոլոր հեռուստատեսային սարքերը, վիրտուալ հեռակառավարման վահանակի միջոցով գործողություններ իրականացնել անմիջապես շարժական սարքի էկրանից, օգտագործել catch-up ծառայության հնարավորությունները երկու օրվա կտրվածքով, դիտել հեռուստաալիքների էլեկտրոնային ծրագիրն ու բուն հաղորդումները ինտերնետի առկայությամբ ցանկացած վայրում, օրվա ցանկացած պահի:

15:07 | 13.12.16 | Новости | 17681
В преддверии Нового года представители компании Ucom посетили семью Армана Степанняна, который является одним из первых абонентов предложения Triple Play, и на подарочном планшете запустили приложение мобильного телевидения Mediaroom.
«Специальное приложение Mediaroom на сегодняшний день является одной из самых востребованных дополнительных услуг и одним из самых инновативных решений для абонентов IPTV компании Ucom. Оно является важной частью услуг, предоставляемых в рамках подписки U!TV, и позволяет смотреть тысячи телевизионных программ и фильмов непосредственно с экрана смартфона или планшета»,- говорится в сообщении Ucom.
«В преддверии Нового года мы решили неожиданным образом посетить и преподнести приятный подарок одному из наших дорогих абонентов, который одним из первых подключился к предложению Triple Play от компании Ucom. В этом подарочном планшете уже загружено приложение Mediaroom, которое позволяет насладиться телевизионным контентом самых интересных и самых любимых телеканалов в сетке U!TV и с экрана мобильного устройства, вне зависимости от местоположения», - отметил директор по маркетингу и коммуникациям компании Ucom Тигран Сафарян.
«Мы запустили это приложение еще в США, а сейчас мы рады, что с сегодняшнего дня уже и проживающие в Армении наши абоненты U!TV смогут объединить свои мобильные устройства и домашний телевизор и в любое время дня, в любом месте просмотреть все долгожданные и важные программы, фильмы, сериалы, мультфильмы, футбольные матчи и многое другое», - отметил коммерческий директор компании Ucom Арам Барсегян.
Отметим, что для того, чтобы воспользоваться приложением Mediaroom, необходимо быть абонентом U!TV, посредством телевизора войти в раздел «Дополнительных услуг», получить 9-значный код, ввести его в специалное окно, открывшееся на экране мобильного устройства, объединить телевизионное и мобильное устройства, затем непосредственно с экрана смартфона или планшета насладиться лучшим телевизионным контентом.
Приложение Mediaroom позволяет управлять всеми телевизионными устройствами в доме, совершать манипуляции посредством виртуального пульта управления непосредственно с экрана мобильного устройства, использовать двухдневную возможность услуги Catch-Up, просматривать электронную программу телепередач и сами передачи в любом месте с доступом в интернет, в любое время суток.