12:35 | 21.12.16 | Նորություններ | 20202
Մրցույթին գրանցված երիտասարդ ձեռներեցների 58 թիմերից տեղական հանձնաժողովն ընտրեց երեք լավագույններին՝ Earlyone, Terreva եւ Certifire:
Բոլոր հաղթող թիմերը հրավիրված են մասնակցելու Երեւանում հունվարի 24-25-ը կայանալիք տարածաշրջանային եզրափակչին:
«Համոզված եմ` երեք հաղթող թիմերը Հայաստանից իսկապես առաջարկում են այլընտրանքային մտածողության ոգեշնչող օրինակներ, որոնք կարող են բեկումնային դառնալ: Մաղթում եմ նրանց հաջողություն առաջիկա տարածաշրջանային եզրափակչում եւ հույս ունեմ տեսնել նրանց Global Mobile Challenge մրցույթում Բարսելոնայում», - ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Հուլիսին մեկնարկած Eurasia Mobile Challenge մրցույթը «ՎիմպելԿոմ»-ի «Make your Mark» գլոբալ ռազմավարության շրջանակում իրականացվող նախագիծ է:
Մրցույթին մասնակցել են ներկայացուցիչներ Հայաստանից, Վրաստանից, Ղազախստանից, Ղրղըզստանից, Ռուսաստանից, Տաջիկստանից եւ Ուզբեկստանից։

12:35 | 21.12.16 | Новости | 20452
Среди 58 команд молодых предпринимателей местная комиссия выбрала три лучшие: Earlyone, Terreva и Certifire.
Все команды-победители приглашаются к участию в региональном финале, который состоится в Ереване 24-25 января.
«Уверен, что три победителя из Армении предлагают воодушевляющие примеры альтернативного мышления, которые могут стать поворотными. Желаю им удачи на предстоящем региональном финале и надеюсь увидеть их на конкурсе Global Mobile Challenge в Барселоне», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Стартовавший в июле конкурс Eurasia Mobile Challenge является частью глобальной стратегии “Make your Mark” группы ВымпелКом.
В конкурсе участвуют представители Армении, Грузии, Казахстана, Кыргызстана, России, Таджикистана и Узбекистана.