17:24 | 23.12.16 | Նորություններ | 23708
Beeline-ի հովանավորությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում (ԳԱԿ) անցկացվել է տոնական միջոցառում՝ «Ամանորն ու Սուրբ ծննդյան հրաշքը» ավանդական ստեղծագործական ծրագիր նախատեսված երեխաների համար:
Անվճար կրթական ծրագրին մասնակցել են 5 տարեկանից բարձր ավելի քան հարյուր երեխա, որոնք նախապես գրանցվել էին Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում։ Ձմեռ Պապի ու Ձյունանուշի օգնությամբ երեխաները ստեղծել են Ամանորի զարդարանքներ եւ տոնածառ, որը տեղադրվել է Կենտրոնի Այցելուների կենտրոնում:
«Երեխաների կողմից ամենասիրված տոնի նախաշեմին, մեզնից յուրաքանչյուրը փորձում է նրանց պարգեւել իսկական հեքիաթ, բարձր տրամադրություն եւ վառ զգացողություն։ Հաշված օրեր են մնացել ամանորյա տոներին, եւ մենք ուրախ ենք, որ Beeline-ի հետ ամանորյա բարձր տրամադրությունը եւ վառ զգացողությունները հերթական անգամ փոխանցեցինք մեր երեխաներին: Ուրախ եմ, որ մեզ հաջողվեց այս միջոցառման շնորհիվ օգնել երեխաներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը եւ այս օրը վերածել անմոռանալի հեքիաթի», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը շարունակում է իր բարի ավանդույթը՝ երեխաներին մասնակից դարձնելով Ամանորի եւ Սուրբ ծննդյան հրաշքին: Այս ստեղծագործական ծրագրի միջոցով փոքրիկները ոչ միայն վայելում են գալիք տոների բերկրանքը, այլեւ դառնում են դրա կերտողները՝ ստեղծելով համապատասխան զարդարանքներ եւ խաղալիքներ տոնածառի համար: Լիակատար ուրախությամբ եւ ջերմությամբ պարուրված՝ երեխաներն իրենց հետ տանում են ծրագրի ընթացքում ստեղծած տոնական պարագաներն ու Ձմեռ Պապի եւ Ձյունանուշի նվերները՝ Կենտրոնի այցելուներին թողնելով իրենց ստեղծած խաղալիքներով զարդարված յուրօրինակ տոնածառը: Շնորհակալ ենք մեր մշտական գործընկեր Beeline-ին՝ ծրագիրը հովանավորելու համար»,- ասել է ԳԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը։
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը համագործակցում են 2011թ-ից: 2015թ. ԳԱԿ-ի Պատկերասրահ Մեկում բացված Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնը Beeline-ի աջակցությամբ համալրվել է ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաներով՝ այցելուների համար հասանելի դարձնելով աշխարհի խոշոր թանգարանների եւ այլ արվեստի կենտրոնների թվայնացված հավաքածուների ու տվյալների բազաների առցանց շտեմարանները։

17:24 | 23.12.16 | News | 23420
Cafesjian Center for the Arts held the traditional performance “Miracle of New Year and Christmas” with Beeline support. With some help from the children, Santa Claus and Snow Maiden created holiday toys and the Christmas tree that would stand in the central hall of Cafesjian Center for the Arts.
More than 100 children aged 5 and older took part in the creative educational program by prior registration held at the center.
“Each of us tries to gift children a real fairy tale, great mood and festive spirit ahead of the holiday most beloved by children. Mere days are left until the New Year, and together with Beeline we are happy to convey the unique feeling of belonging to a New Year miracle to the children, make toys with Santa Claus and Snow Maiden, and decorate the main symbol of the holiday – the fir tree – with these toys,” noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Cafesjian Center for the Arts continues the good tradition of New Year events, allowing the children to become direct participants of the New Year and Christmas miracle. Within this program the children won’t just enjoy the upcoming festivities, but will also become its co-authors, creating holiday decorations and toys for the Christmas tree. Children leave the center with presents from Santa Claus and Snow Maiden, feeling happy and warmed, and leaving to us and the guests of our centers a unique tree with handmade toys. Cafesjian Center for the Arts thanks partner Beeline for longstanding assistance to our programs,” said Acting Executive Director of CCA Vahagn Marabyan.
It is worth noticing that Beeline and Cafesjian Center for the Arts cooperate since 2011. Within this long partnership, the center holds regular creative seminars with the company’s support, as well as programs for children and young adults, classical music concerts and other educational projects aimed at aesthetic upbringing of children and the youth. In 2015, again with Beeline support, Cafesjian Center for the Arts opened Interactive Study Center with the latest digital equipment. Owing to this, the guests can access digital collections and online databases of the largest museums and other art centers in the world.