17:24 | 23.12.16 | Նորություններ | 23708
Beeline-ի հովանավորությամբ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում (ԳԱԿ) անցկացվել է տոնական միջոցառում՝ «Ամանորն ու Սուրբ ծննդյան հրաշքը» ավանդական ստեղծագործական ծրագիր նախատեսված երեխաների համար:
Անվճար կրթական ծրագրին մասնակցել են 5 տարեկանից բարձր ավելի քան հարյուր երեխա, որոնք նախապես գրանցվել էին Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում։ Ձմեռ Պապի ու Ձյունանուշի օգնությամբ երեխաները ստեղծել են Ամանորի զարդարանքներ եւ տոնածառ, որը տեղադրվել է Կենտրոնի Այցելուների կենտրոնում:
«Երեխաների կողմից ամենասիրված տոնի նախաշեմին, մեզնից յուրաքանչյուրը փորձում է նրանց պարգեւել իսկական հեքիաթ, բարձր տրամադրություն եւ վառ զգացողություն։ Հաշված օրեր են մնացել ամանորյա տոներին, եւ մենք ուրախ ենք, որ Beeline-ի հետ ամանորյա բարձր տրամադրությունը եւ վառ զգացողությունները հերթական անգամ փոխանցեցինք մեր երեխաներին: Ուրախ եմ, որ մեզ հաջողվեց այս միջոցառման շնորհիվ օգնել երեխաներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը եւ այս օրը վերածել անմոռանալի հեքիաթի», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը շարունակում է իր բարի ավանդույթը՝ երեխաներին մասնակից դարձնելով Ամանորի եւ Սուրբ ծննդյան հրաշքին: Այս ստեղծագործական ծրագրի միջոցով փոքրիկները ոչ միայն վայելում են գալիք տոների բերկրանքը, այլեւ դառնում են դրա կերտողները՝ ստեղծելով համապատասխան զարդարանքներ եւ խաղալիքներ տոնածառի համար: Լիակատար ուրախությամբ եւ ջերմությամբ պարուրված՝ երեխաներն իրենց հետ տանում են ծրագրի ընթացքում ստեղծած տոնական պարագաներն ու Ձմեռ Պապի եւ Ձյունանուշի նվերները՝ Կենտրոնի այցելուներին թողնելով իրենց ստեղծած խաղալիքներով զարդարված յուրօրինակ տոնածառը: Շնորհակալ ենք մեր մշտական գործընկեր Beeline-ին՝ ծրագիրը հովանավորելու համար»,- ասել է ԳԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը։
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը համագործակցում են 2011թ-ից: 2015թ. ԳԱԿ-ի Պատկերասրահ Մեկում բացված Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնը Beeline-ի աջակցությամբ համալրվել է ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաներով՝ այցելուների համար հասանելի դարձնելով աշխարհի խոշոր թանգարանների եւ այլ արվեստի կենտրոնների թվայնացված հավաքածուների ու տվյալների բազաների առցանց շտեմարանները։

17:24 | 23.12.16 | Новости | 23721
При поддержке Beeline в Центре искусств Гафесчян прошло традиционное праздничное творческое мероприятие для детей «Чудо Нового года и Рождества».
В бесплатной творческо-образовательной программе приняли участие более ста детей в возрасте 5 лет и старше по предварительной записи, которая проводилась в Центре. С помощью Деда Мороза и Снегурочки дети сделали новогодние украшения и рождественскую елку, которая будет размещена в центральном зале Центра искусств Гафесчян.
«Накануне самых любимых детских праздников, каждый из нас старается подарить детям настоящую сказку, хорошее настроение и яркие, праздничные чувства. До новогодних праздников остались считанные дни, и мы очень рады возможности вместе с Beeline передать детишкам уникальное чувство причастности к новогоднему чуду, своими руками, вместе с Дедом Морозом и Снегурочкой, сделать новогодние игрушки и украсить ими главный символ праздников – новогоднюю елку», - отметил Генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Центр искусств Гафесчян продолжает добрую традицию новогодних мероприятий, позволяя детям стать непосредственными участниками чуда Нового года и Рождества. В рамках этой программы, дети будут не только наслаждаться радостью предстоящих праздников, но и станут их авторами, создавая праздничные украшения и игрушки для елки. Дети, охваченные чувством радости и тепла, покидают центр с подарками от Деда Мороза и Снегурочки, оставляя нам и посетителям центра уникальную елку с украшениями собственной работы. Центр искусств Гафесчян благодарит нашего партнера Beeline за многолетнюю поддержку наших программ», - сказал исполняющий обязанности директора Центра искусств Гафесчян Ваагн Марабян.
Beeline и Центр искусств Гафесчян сотрудничают с 2011 года. В 2015 году при поддержке Beeline в Центре искусств Гафесчян был открыт Интерактивный образовательный центр оснащенный современной цифровой техникой. Благодаря этому посетителям стали доступны цифровые коллекции и он-лайн базы данных крупнейших музеев и других центров искусств мира.