17:08 | 26.01.17 | Նորություններ | 31293
Հայտնի են Երեւանում կայացած Eurasia Mobile Challenge տարածաշրջանային եզրափակչի հաղթողները, որոնք կմասնակցեն Բջջային կապի համաշխարհային կոնգրեսի շրջանակում Բարսելոնայում կայանալիք Mobile World Challenge 2017-ին:
Առաջին տեղը զբաղեցրել է ConfBot թիմը (Ռուսաստան), մրցանակը կազմում է $20 000, երկրորդ տեղը՝ Earlyone-ը (Հայաստան)՝ $15 000 եւ երրորդ տեղը՝ Treepex թիմը (Վրաստան)՝ $10 000:
«Այս տարվա եզրափակչի մասնակիցներն ընտրվել էին մոտ 1000 թիմերի շարքից, որը կրկնապատկում է նախորդ հետաքրքրությունը Eurasia Mobile Challenge-ի նկատմամբ: Տարածաշրջանային եզրափակչից հետո հաղթող թիմերը Եվրասիան կներկայացնեն Բարսելոնայում կայանալիք բջջային կապի համաշխարհային կոնգրեսի Global Mobile Challenge եզրափակչում: Որպես ընկերություն մեր նպատակն է տեսանելիություն հաղորդել իրենց տեսակի մեջ լավագույն նախաձեռնություններին եւ նպաստել վերջնական օգտագործողների շրջանակում դրանց կիրառմանը»,- ասել է ՎիմպելԿոմի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկը:
«Ուրախ ենք, որ կարողացանք հյուրընկալել բոլոր ցանկացողներին Հայաստանում Eurasia Mobile Challenge եզրափակչի շրջանակում, կրկնակի ուրախ եմ, որ հաղթող թիմերի կազմում է նաեւ մեր հայկական թիմը, որը ցուցաբերեց համարձակություն, ստեղծագործական եւ մասնագիտական մոտեցում։ Մեզ համար շատ նշանակալի է այս հաղթանակը։ Եկեք մաղթենք հաջողություն մեր թիմերին Բարսելոնայի Global Mobile Challenge եզրափակչում եւ հաղթանակ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:08 | 26.01.17 | News | 31284
Winners of Eurasia Mobile Challenge regional final are revealed. The teams will participate in Global Mobile Challenge 2017 at Mobile World Congress in Barcelona.
ConfBot (Russia) took the first place and received USD 20 000, Earlyone (Armenia) is the second with USD 15 000 and Treepex (Georgia) is the third with USD 10 000.
“Finalists of Global Mobile Challenge in Armenia were chosen from 1000 teams, which doubled the previous interest in the contest. Winners of the regional final will represent Eurasia in the Global Mobile Challenge final at Mobile World Congress in Barcelona. As a company, we try to highlight the best initiatives and contribute to their implementation among end-users,” said Mikhail Gerchuk, Chief Executive Officer Eurasia, VimpelCom Group.
“I am happy that we were able to host all interested teams in Armenia within the frames of Eurasia Mobile Challenge regional final, and I am twice as happy that our Armenian team is among the winners. They adopted a courageous, creative and professional approach to achieve this victory, which is very significant for us. Let’s wish our teams a good luck and victory in the final of Global Mobile Challenge in Barcelona,” Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin noted.