17:08 | 26.01.17 | Նորություններ | 31293
Հայտնի են Երեւանում կայացած Eurasia Mobile Challenge տարածաշրջանային եզրափակչի հաղթողները, որոնք կմասնակցեն Բջջային կապի համաշխարհային կոնգրեսի շրջանակում Բարսելոնայում կայանալիք Mobile World Challenge 2017-ին:
Առաջին տեղը զբաղեցրել է ConfBot թիմը (Ռուսաստան), մրցանակը կազմում է $20 000, երկրորդ տեղը՝ Earlyone-ը (Հայաստան)՝ $15 000 եւ երրորդ տեղը՝ Treepex թիմը (Վրաստան)՝ $10 000:
«Այս տարվա եզրափակչի մասնակիցներն ընտրվել էին մոտ 1000 թիմերի շարքից, որը կրկնապատկում է նախորդ հետաքրքրությունը Eurasia Mobile Challenge-ի նկատմամբ: Տարածաշրջանային եզրափակչից հետո հաղթող թիմերը Եվրասիան կներկայացնեն Բարսելոնայում կայանալիք բջջային կապի համաշխարհային կոնգրեսի Global Mobile Challenge եզրափակչում: Որպես ընկերություն մեր նպատակն է տեսանելիություն հաղորդել իրենց տեսակի մեջ լավագույն նախաձեռնություններին եւ նպաստել վերջնական օգտագործողների շրջանակում դրանց կիրառմանը»,- ասել է ՎիմպելԿոմի Եվրասիա միավորի գլխավոր գործադիր տնօրեն Միխաիլ Գերչուկը:
«Ուրախ ենք, որ կարողացանք հյուրընկալել բոլոր ցանկացողներին Հայաստանում Eurasia Mobile Challenge եզրափակչի շրջանակում, կրկնակի ուրախ եմ, որ հաղթող թիմերի կազմում է նաեւ մեր հայկական թիմը, որը ցուցաբերեց համարձակություն, ստեղծագործական եւ մասնագիտական մոտեցում։ Մեզ համար շատ նշանակալի է այս հաղթանակը։ Եկեք մաղթենք հաջողություն մեր թիմերին Բարսելոնայի Global Mobile Challenge եզրափակչում եւ հաղթանակ»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:08 | 26.01.17 | Новости | 31230
Известны победители регионального финала конкурса Eurasia Mobile Challenge, которые в рамках Всемирного конгресса мобильной связи примут участие в Mobile World Challenge 2017 в Барселоне.
Первое место и приз в размере $20 тыс. достались команде ConfBot (Россия). Второе место - Earlyone (Армения), приз - $15 тыс., на третьем месте – Treepex (Грузия), приз - $10 тыс.
«Команды-победители после регионального финала будут представлять Евразию на финале Global Mobile Challenge в рамках Всемирного конгресса мобильной связи в Барселоне. Наша цель как компании – придать видимость лучшим в своем роде инициативам и способствовать их применению среди конечных пользователей», - сказал главный исполнительный директор «ВымпелКом» Михаил Герчук.
«Мы рады, что смогли принять всех желающих в Армении в рамках финала Eurasia Mobile Challenge. И вдвойне рад, что среди победителей наша армянская команда, которая проявила решимость, творческий и профессиональный подход. Для нас эта победа очень важна. Давайте пожелаем нашим командам удачи и победы в финале Global Mobile Challenge в Барселоне», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.