09:20 | 10.02.17 | Նորություններ | 17048
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը ընդունել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերության փոխնախագահ Ալեքս Մատյուշկային եւ «Արմենտել» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինին։
Նախարարությունից հայտնել են, որ փետրվարի 9-ին կայացած հանդիպմանը «քննարկվել են հեռահաղորդակցության ոլորտի ներկա մարտահրավերները եւ զարգացման հեռանկարները»։
photo © http://mtcit.am
«Խստացող մրցակցության պայմաններում «ՎիմպելԿոմ»-ը վերափոխում է իր ռազմավարությունն ու բիզնես-մոդելը՝ ավանդական ձայնային եւ տվյալների փոխանցման ծառայություններից անցում կատարելով դեպի թվային ծառայություններ: «Արմենտել»-ը եւս Հայաստանում վերափոխվելու է թվային օպերատորի` ամբողջությամբ արդիականացված էլեկտրոնային ծառայություններ առաջարկելով հաճախորդներին։ «ՎիմպելԿոմ»-ի ներկայացուցչի խոսքով` այդ տեսանկյունից Հայաստանը տարածաշրջանում առաջին երկիրն է։ Արդիականացման աշխատանքները ներառելու են նաեւ ֆիքսված ցանցի մի մասը։
Ալեքս Մատյուշկան նախարարին ներկայացրեց նաեւ այս տարվա ներդրումային ծրագիրը։ Քննարկման արդյունքում ընկերության ներկայացուցիչը խոստացավ Հայաստանում ներդրումների նախատեսված ծավալը ավելացնել $ 15 մլն-ով», - ասված է նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:

09:20 | 10.02.17 | Новости | 17106
Министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваган Мартиросян принял в Ереване вице-президента компании «ВымпелКом» Алекса Матюшку (Alex Matuschka) и гендиректора «АрменТел» Андрея Пятахина.
Из министерства сообщили, что на встрече, состоявшейся 9 февраля, обсуждались перспективы развития сферы телекоммуникаций в условиях существующих вызовов.
http://cmsfly.itel.am/content/news http://cmsfly.itel.am/content/news
photo © http://mtcit.am
«В условиях усиливающейся конкуренции «ВымпелКом» трансформирует свою стратегию и бизнес-модель, переходя от традиционных услуг к цифровым. В Армении «АрменТел» также будет трансформироваться в цифрового оператора, предлагая абонентам польностью модернизированные электронные услуги. По словам представителя «ВымпелКом», в этом смысле Армения является первой страной в регионе, а работы по модернизации затронут также часть фиксированной сети компании.
Алекс Матюшка представил министру инвестиционную программу на этот год.  В результате обсуждений представитель компании пообещал увеличить объем запланированных в Армении инвестиций на $ 15 млн», - говорится в сообщении пресс-службы министерства.