09:31 | 14.02.17 | Նորություններ | 15953
ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը այցելել է «Յուքոմ» ընկերություն:
Փետրվարի 13-ին կայացած այցի ընթացքում ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանն ասել է, որ ոլորտի վերափոխումների համատեքստում «Յուքոմ»-ը ավանդական ծառայություններին զուգահեռ բաժանորդներին առաջարկում է նաեւ ինտերնետային նոր ծառայություններ, ինչպիսիք են՝ բջջային հեռուստատեսությունն ու կոմունալ վճարումների «Յուփեյ» համակարգը:
Անցած տարվա սեպտեմբերին մեկնարկել է նաեւ «Յուքոմ»-ի կողմից  Հայաստանում առաջին անգամ գործարկված 4G+ ցանցի աշխատանքը: Ներկայում 4G+ ցանցը հասանելի է 55 բնակավայրում, այս տարի կկատարվեն ցանցի ընդլայնման աշխատանքներ:
Հայկ Եսայանը նշել է, որ 2017-ին ընկերությունը նախատեսում է 16.6 միլիարդ դրամի ներդրում կատարել:
«Յուքոմ»-ի ներկայացուցիչները հայտնել են նաեւ, որ պայմանագիր են կնքել Apple ընկերության հետ, որի համաձայն Հայաստանի համար արտադրված Apple-ի սարքավորումների նոր խմբաքանակներն այսուհետ կունենան առանձին սերիական կոդ:

09:31 | 14.02.17 | Новости | 15928
Министр транспорта, связи и информационных технологий Армении Ваган Мартиросян посетил компанию Ucom.
В ходе визита, состоявшегося 13 февраля, директор компании Айк Есаян сказал, что в контексте трансформации телекоммуникационной сферы, Ucom наряду с традиционными услугами предлагает абонентам и новые интернет-услуги, в частности, мобильное ТВ и систему коммунальных платежей Upay.
В сентябре 2016 года Ucom впервые запустила в Армению сеть 4G+, которая сегодня доступна в 55 населенных пунктах. В этом году покрытие сети 4G+ будет расширено.
Айк Есаян сообщил министру, что в 2017 году компания планирует совершить инвестиции на сумму в 16.6 млрд драмов.
Представители Ucom также сообщили о подписании соглашения с Apple, в соответствии с которым новые партии продукции компании, предназначенные для Армении, будут иметь отдельный серийный код.