16:19 | 16.02.17 | Նորություններ | 25590
«Թել-Սել» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ Telcell վճարային տերմինալներով այսօրվանից հնարավոր չէ Beeline կապի ծառայությունների դիմաց կատարել վճարումներ:
Ընկերությունը հայցում է հաճախորդների ներողամտությունը` պատճառված անհարմարության համար:
«Սա Beeline ընկերության միակողմանի որոշումն է: Դադարեցվել է անգամ բանակցություններում չքննարկվող՝ ֆիքսված հեռախոսակապի ու ինտերնետ ծառայության համար վճարումների ընդունումը:
Տեղեկացնենք, որ Beeline կապի ծառայությունների դիմաց վճարել կարելի է միայն Beeline գրասենյակների Telcell մասնաճյուղերում: Մեր մյուս մասնաճյուղերի, ՀՀ եւ ԼՂՀ տարածքում տեղակայված տերմինալների, սուպերմարկետներում սպասարկման կետերի, ինչպես նաեւ մեր գործընկեր բանկերի՝ Telcell պրոցեսինգային կենտրոնին միացված ինքնասպասարկման գոտիների միջոցով վճարումներ կատարել ներկա պահին հնարավոր չէ»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ներկայում Beeline-ի հետ բանակցությունները շարունակվում են, եւ «Թել-Սել»-ը հույս է հայտնում շուտափույթ հարթել խնդիրը:
««Թել-Սել» ընկերությունը միշտ բաց է երկխոսության, փոխզիջումների եւ համագործակցության համար: Էլեկտրոնային վճարումների շուկայում շուրջ 10-ամյա գործունեության ընթացքում «Թել-Սել»-ը հավատարիմ է հաճախորդների սպասարկման մատչելիություն ապահովելու եւ վճարումների գործընթացը հարմարավետ դարձնելու իր քաղաքականությանը»,- նշել են ընկերությունում:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ընկերությունը հայտարարել էր Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերությունների տերմինալների միջոցով վճարումների ընդունման դադարեցման մասին՝ պայմանավորված «անհավասար միջնորդավճարային քաղաքականությամբ»:

Telcell informed that starting from today it is no longer possible to pay for Beeline services at Telcell terminals.
The company apologized to clients for the inconvenience.
“That was a unilateral decision by Beeline. They even ceased admission of payment for fixed phone connection and internet, which wasn’t up for negotiations.
We inform that now customers can pay for Beeline services only in Telcell branches at Beeline offices. It is no longer possible to make payments in self-service centers, connected to Telcell processing center, as well as in our other branches, terminals throughout Armenia and NKR, sales points at supermarkets, and our partner banks,” the company’s statement reads.
Negotiations with Beeline are underway, and Telcell hopes to solve the issue quickly.
“Telcell is always open to the dialogue, compromise and cooperation. During its 10-year activity on the digital payment market Telcell remained loyal to the policy of making customer service affordable and payment procedure convenient,” the company noted.
It’s worth reminding that yesterday Beeline announced it ceased payment for services through TelCell, Idram and EasyPay payment terminals due to “unequal commission charge policy”