16:53 | 21.02.17 | Նորություններ | 21496
Beeline եւ «Թել-Սել» ընկերությունները տեղեկացնում են, որ վերականգնվել է Beeline կապի ծառայությունների դիմաց վճարումների ընդունումը Telcell վճարային տերմինալներով` առայժմ գործող պայմաններով:
Մարտի 1-ից Beeline-ի ծառայությունների համար մինչեւ 999 դրամ վճարումները կընդունվեն 35 դրամ միջնորդավճարով, 1000 եւ ավելի դրամ վճարումները՝ առանց միջնորդավճարի:
«Beeline-ի յուրաքանչյուր աշխատակից յուրաքանչյուր օր եւ յուրաքանչյուր ժամ աշխատում է մեր բաժանորդների համար` նպատակ ունենալով մեր կողմից մատուցվող ծառայությունները դարձնել հնարավորինս պարզ եւ հարմար եւ ցուցաբերել անհատական մոտեցում յուրաքանչյուր բաժանորդին։ Այսօր դեռեւս կան հարցեր, որոնք ունեն բարելավման կարիք, սակայն մենք շարունակաբար աշխատում ենք այդ ուղղությամբ եւ կշարունակենք աշխատել այնքան ժամանակ մինչեւ կդառնանք ամենահաճախորդամետ օպերատորը շուկայում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մեր նպատակը անփոփոխ է` վճարումների մատչելիության եւ սպառողների հարմարավետության ապահովումը: Մենք ստանձնեցինք հավելյալ պարտավորություններ՝ հաճախորդների սպասարկման մակարդակի եւ մեր գործընկերների հետ համագործակցության կայունության պահպանման նկատառումով: Էլեկտրոնային վճարումների հայաստանյան շուկայի զարգանցման ներկա փուլում հատկապես անհրաժեշտ է սպառողների վստահության անսասանությունը, ինչին էլ ուղղված է «Թել-Սելի» քաղաքականությունը»,- ասել է Telcell ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Ազատյանը:
Հիշեցնենք, որ Beeline-ը փետրվարի 15-ին հայտարարել էր Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերությունների տերմինալների միջոցով վճարումների ընդունման դադարեցման մասին՝ պայմանավորված «անհավասար միջնորդավճարային քաղաքականությամբ»:

Beeline and Telcell inform that they restored admission of Beeline payments via Telcell terminals with new conditions.
From March 1, payments under AMD 999 will be charged with AMD 35 commission fee, and payments to the value of AMD 1000 and more won’t be charged.
“Each member of Beeline staff works every hour of their working days for our subscribers, aiming to make our services as simple and convenient as possible and to provide personal approach to each client. We still have issues in need of improvement, but we will continue working until we become the most customer-oriented operator in the market,” noted Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Our objective is unchanged – accessible service and comfort for customers. We took additional responsibilities to ensure the lever of customer service and stable cooperation with our partners. In current stage of development of Armenia’s digital payments market it is necessary to have firm trust of our clients, and Telcell policy works in that direction,” said Telcell General Director Aram Azatyan.
It’s worth reminding that on February 15 Beeline announced that the company ceased payment for services via Telcell, Idram and EasyPay payment terminals because of “unequal commission policy”.