16:12 | 27.02.17 | Նորություններ | 33963
Ընկերությունում հայտնել են, որ մարտի 30-ին տնօրենների խորհրդի նիստ կհրավիրվի՝ որոշումը հաստատելու համար:
«Վիմպելկոմ»-ում նշել են, որ VEON-ը միավորում է դատա-վերլուծությունները եւ արհեստական բանականությունը: Միաժամանակ, հարթակը թույլ է տալիս օգտատերերին մնալ կապի մեջ անգամ այն դեպքում, երբ սակագնային պլանով նախատեսված դատա-փաթեթը սպառվել է:
Ինտերնետ հարթակն առաջինը գործարկվել է Իտալիայում:
«Ռեբրենդինգն արտացոլում է մեր նկրտումները՝ վերափոխելու ընկերությունը հեռահաղորդակցությունից դեպի գլոբալ տեխնոլոգիական լիդերի», - նշել է «Վիմպելկոմ գրուպ»-ի գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շարլին:
Նրա խոսքով՝ ինտերնետային հարթակի գործարկումը օգտատերերին հնարավորություն կտա, մասնավորապես, օգտվել հաղորդագրությունների անվճար համակարգից, երաժշտական եւ բանկային նոր ծառայություններից:
Ժան Իվ Շարլին հավելել է, որ այսօր «Վիմպելկոմ»-ը հայտարարել է STUDIO+ վիդեոծառայության, Deezer երաժշտական հավելվածի եւ Mastercard միջազգային վճարային համակարգի հետ համագործակցության մասին: Այդ ծառայությունները կինտեգրվեն ինտերնետային հարթակին:

16:12 | 27.02.17 | Новости | 33935
В компании сообщили, что 30 марта будет созвано заседание совета директоров для утверждения решения.
В «Вымпелком» отметили, что VEON объединяет дата-аналитику и искусственный интеллект. При этом платформа позволяет пользователям оставаться на связи даже по завершении включенного в тарифный план data-пакета.
Интернет-платформа впервые была запущена в Италии.
«Ребрендинг отражает наше стремление преобразить компанию из телекоммуникационной в глобального технологического лидера», - отметил исполнительный директор ГК «Вымпелком» Жан-Ив Шарлье.
По его словам, запуск интернет-платформы позволит пользователям бесплатно пользоваться сервисами сообщений и новыми сервисами – от музыкальных до банковских.
Жан-Ив Шарлье добавил, что сегодня «Вымпелком» объявила о глобальном партнерстве с видеосервисом STUDIO+, музыкальным приложением Deezer и международной платежной системой Mastercard. Эти сервисы будут интегрированы в интернет-платформу.