13:16 | 16.03.17 | Նորություններ | 31889
ԱՄՆ-ում գործող՝ տնային ծառայությունների ոլորտում բիզնես կառավարման լուծումներ առաջարկող ServiceTitan ընկերությունը, որի հիմնադիրներն են Արա Մահդեսյանը եւ Վահե Կուզոյանը, հայտարարել է, որ ներդրումային B ռաունդում $80 մլն է ներգրավել: Որպես գլխավոր ներդրող հանդես է եկել ICONIQ Capital-ը:
ServiceTitan-ը հարթակ է տրամադրում տնային ծսռայություններ մատուցող բիզնեսներին, որպեսզի նրանք առանց ավելորդ ջանքերի կառավարեն եւ ավելի ռացիոնալ դարձնեն իրենց գործողությունները, բարելավեն հաճախորդների սպասարկումը եւ զարգացնեն բիզնեսը:
«Տնային ծառայությունների պրովայդերներն այնքան էլ չեն գնահատում առաջատար տեխնոլոգիաները, որոնք կարող են կտրուկ բարելավել իրենց աշխատանքը եւ բավարարել բիզնեսների կոնկրետ կարիքներն ու պահանջները: Այս ներդրումով մենք կընդլայնենք մեր հարթակը եւ կշարունակենք սերտորեն աշխատել բիզնեսների եւ գործընկերների հետ՝ մշակելով լավագույն տեխնոլոգիաները, որոնք մեր հաճախորդներին զինում են հաջողության հասնելու համար անհրաժեշտ գործիքներով»,- նշել է ServiceTitan-ի համահիմնադիր եւ գլխավոր գործադիր տնօրեն Արա Մահդեսյանը:
photo © ServiceTitan
ServiceTitan-ում նշել են, որ ստացած ներդրումը հնարավորություն կտա արագացնել ներկայում հարթակում մշակվող նորարար գործառույթների ներկայացումը:
«Վիթխարի ներդրումներ են հարկավոր՝ առաջատար տեխնոլոգիաների ոլորտում մնալու համար, եւ մենք ցանկանում ենք մեր թիմում տեսնել պրոֆեսիոնալների, որոնց օգնությամբ կշարունակենք բարելավել մեր հմտություններն ու գործիքները»,- նշել է ընկերության համահիմնադիր եւ նախագահ Վահե Կուզոյանը:
«Մենք չափազանց ուրախ ենք ServiceTitan-ի գործընկերը դառնալու կապակցությամբ եւ կաջակցենք այս հիանալի թիմին, որը զգալի աճ է գրանցում եւ ամրապնդում իր դիրքերը որպես տնային ծառայությունների ոլորտում բիզնես կառավարման լուծումներ տրամադրող առաջատար ընկերություն»,- նշել է ICONIQ-ի գործընկեր Ուիլ Գրիֆֆիթը:
2013թ. հիմնադրված ServiceTitan-ն այսօր ունի շուրջ 1000 հաճախորդ: Ընկերությունը 2015թ. ներդրումային A ռաունդը փակել էր $18,96 մլն ներդրմամբ, որը ներգրավել էր Bessemer Venture Partners-ից:

13:16 | 16.03.17 | News | 31890
U.S.-based ServiceTitan, the leading provider of business management software for home service businesses, founded by Ara Mahdessian and Vahe Kuzoyan, announced that it had completed an $80 million Series B funding round, led by ICONIQ Capital.
ServiceTitan provides a state-of-the-art software platform that allows home service businesses of any size to effortlessly manage and streamline their operations, improve customer service and grow their business.
“Home service providers are critically underserved when it comes to advanced technology that can dramatically improve their operations and meet the specific needs and demands of their businesses. With this investment, we are looking forward to further enhancing our platform and continuing to work closely with business owners and partners to deliver the very best technology that equips our clients with the necessary tools to succeed,” Co-founder and CEO of ServiceTitan Ara Mahdessian said.
photo © ServiceTitan
ServiceTitan noted that this latest funding round would enable the company to expand and strengthen its capabilities across the ServiceTitan platform.
“It takes significant investment to stay at the forefront of technology, and we are committed to hiring the best developers and team members to continue improving and expanding the tools available to our clients,” Co-founder and President of ServiceTitan Vahe Kuzoyan said.
“We are excited to partner with ServiceTitan and support this great team as they continue to achieve significant growth and strengthen their position as the leading provider of business management software to the home services industry,” Partner at ICONIQ Will Griffith commented.
ServiceTitan was founded in 2013 and currently has around 1000 clients. The company completed a USD 18,96 million Series A funding round, led by Bessemer Venture Partners.