15:13 | 17.03.17 | Նորություններ | 16223
Beeline-ը եւ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միությունն (ՀԳՀՄ) ամփոփել են «Ձեռնարկատիրական մտածելակերպի զարգացում» ծրագրի արդյունքները:
Ծրագիրն իրականացվում է Beeline-ի Make your mark գլոբալ ռազմավարության շրջանակում եւ նպատակ ունի զարգացնել ձեռնարկատիրական գիտելիքների ուսուցումը եւ ձեռնարկատիրական մտածելակերպի զարգացումը հայ դպրոցականների շրջանում: Ծրագրի շրջանակներում 30 ուսուցիչներ անցել են համապատասխան վերապատրաստում «Տեխնոլոգիա» դասի համար, իսկ ավելի քան 300 աշակերտ ուսուցման արդյունքում ինքնուրույն մշակել են ծրագրեր:
«Beeline-ը Հայաստանում իրակացնում է բազմաթիվ ծրագրեր «Թող քո հետք»-ը գլոբալ ռազմավարության շրջանակում։ «Ձեռնարկատիրական մտածելակերպի զարգացում» ծրագիրը հնարավորություն ընձեռեց դպրոցականներին գործնականում ձեռք բերել այնպիսի գիտելիքներ եւ հմտություններ, որոնք, օգտակար կլինեն իրենց կարիերայի պլանավորման, ինչպես նաեւ ապագայում բիզնեսի վարման եւ զարգացման գործընթացում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

15:13 | 17.03.17 | News | 16225
Beeline Armenia and Republican Union of Employers of Armenia summarized the results of Development of Entrepreneurial Thinking program.
The program is implemented within the frames of Beeline’s Make your Mark global strategy and is aimed at enhancing studies of entrepreneurship and developing entrepreneurial thinking among Armenian school children. The studies helped 30 teachers pass the relevant training for Technology subject, while more than 300 pupils independently developed their programs.
“Beeline Armenia implements a number of programs within the frames of Make your Mark global strategy. Development of Entrepreneurial Thinking program gives Armenian pupils the opportunity to acquire the knowledge and skills, which they will use in planning their careers, as well as doing and developing business,” Beeline Armenian CEO Andrey Pyatakhin noted.