18:25 | 22.03.17 | Նորություններ | 16108
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ֆինանսավորվող եւ Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» կողմից իրականացվող բնակարանաշինության ծրագրի շրջանակում Կոտայքի մարզում աջակցություն է ստացել 6 ընտանիք:
Ծրագրի գործունեության 5 տարիների ընթացքում բարեկեցիկ բնակարանային պայմաններով է ապահովվել 135 ընտանիք՝ 677 մարդ: Այդ նպատակի իրագործման համար ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ավելի քան 333 մլն դրամի ներդրում է կատարել:
«Փորձենք միասին գնահատել այս ծրագիրը: Եթե մեզ հաջողվում է լուծել թեկուզ մեկ մարդու խնդիր, նրա մեջ ամրապնդել հույսը, տեսնել հայրենիքը չլքելու վճռականությունը, ապա վստահաբար կարելի է ասել, որ ծրագիրը կարեւոր է եւ արդարացված: Ուրախ ենք յուրաքանչյուրի ապրած երջանկությամբ: Հպարտ ենք, որ պատասխանատու մոտեցման մեր ռազմավարությունը արդյունք է տալիս՝ ոգեւորելով հասարակությանը, մեր աշխատակիցներին եւ երկրում գործող այլ կազմակերպությունների: Ավելի քան 11 տարի առաջնորդվել ենք այս սկզբունքով եւ ձգտում ենք շարունակել նույն ոգով»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
‹‹Հնգամյա համագործակցության ողջ ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը երբեք չի սահմանափակվել միայն ֆինանսական ներդրում կատարելով, այլեւ, կորպորատիվ սոցիալական բարձր պատասխանատվությամբ, պարբերաբար մասնակցել է ընտանիքների համար կառուցվող տների շինարարական աշխատանքներին››,- ասել է Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը:

18:25 | 22.03.17 | Новости | 16073
В рамках домостроительной программы, осуществляемой «Домостроительным центром Фулер» и финансируемой компанией ВиваСелл-МТС, в Котайкском марзе помощь получили шесть семей.
В течение 5 лет благоприятными жилищными условиями были обеспечены 135 семей – 677 человек. На эти цели ВиваСелл-МТС выделил более 333 млн драмов.
«Постараемся вместе оценить эту программу. Если нам удается решить проблему хотя бы одного человека, укрепить в нем надежду, увидеть решимость не покидать свою родину, то с уверенностью можно сказать, что программа важна и оправдана. Мы радуемся счастью каждого. Гордимся, что наша стратегия ответственного подхода приносит плоды, вдохновляя общество, наших сотрудников и другие организации, действующие в стране. Более 11 лет мы руководствовались этим принципом и стараемся продолжать в том же духе», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
«За все время пятилетнего сотрудничества ВиваСелл-МТС никогда не ограничивался только финансированием, но также в рамках высокой корпоративной социальной ответственности, периодически участвовал в строительных работах», - сказал глава «Домостроительного центра Фулер» Армении Ашот Егиазарян.