15:47 | 30.03.17 | Նորություններ | 11115
ARLOOPA ընկերության նախաձեռնությամբ Գյումրիի պատմամշակութային արժեք ներկայացնող շենքերի եւ փողոցների նկարները, ինչպես նաեւ հայտնի գյումրեցիների դիմանկարները AR/VR ձեւաչափով այսուհետ հասանելի կլինեն «Շիրակ» օդանավակայանում:
Ծրագիրն իրականացվել է Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի եւ Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի միջեւ ստորագրված համագործակցության հուշագրի շրջանակում, որը նախատեսում է Գյումրիի զարգացման հիմնախնդիրների վերաբերյալ համատեղ ծրագրերի իրականացում:
ՁԻՀ-ում նշել են, որ Գյումրի տեխնոլոգիական կենտրոնում գործող Digital Pomegranate ընկերությունն առաջարկել եւ իրականացրել է դիզայներական լուծումներ օդանավակայանի համար:
Կողմերը մտադիր են աջակցել մարզի եւ Գյումրիի զբոսաշրջության ոլորտի խթանմանն ուղղված տարաբնույթ միջոցառումների եւ ֆլեշմոբերի կազմակերպմանը, Գյումրիի զբոսաշրջության զարգացման համար թիրախային փողոցների, թաղամասերի եւ այլ վայրերի վերափոխման, ձեւավորման գաղափարների մշակմանը:
«Մենք որոշեցինք սկսել հենց օդանավակայանից, քանի որ Գյումրի ժամանող հյուրն առաջին տպավորությունը քաղաքի մասին ստանում է հենց օդանավակայանից։ Ցանկացած այցելու պոտենցիալ պատվիրատու է ու գործընկեր, հետեւաբար պետք է բոլոր ջանքերն օգտագործենք նրանց քաղաքում երկար պահելու եւ մեր պոտենցիալը ներկայացնելու համար»,- նշել է Գյումրիի տեխնոլոգիական կենտրոնի բիզնես մենեջեր Ամալյա Եղոյանը:

15:47 | 30.03.17 | News | 11153
ARLOOPA initiated the display of pictures of buildings and streets, representing historical and cultural value of Gyumri, as well as portraits of famous Gyumri residents at Shirak airport. All the pictures and portraits will be done with the help of AR/VR technologies.
The project was implemented within the frames of the memorandum of cooperation, signed between the State Tourism Committee of Armenia and Enterprise Incubator Foundation, which implies implementation of joint projects on issues related to the development of Gyumri.
EIF remarks that Digital Pomegranate Company operating at Gyumri Technology Center has proposed and implemented design solutions for the airport.
Both sides intend to support various events and flesh mobs directed at the development of tourism industry in the region and Gyumri, elaboration of ideas, transformation, formation of target streets, neighborhoods and other places for tourism development in Gyumri.
“We decided to begin with the airport as visitors arriving in Gyumri get their first impressions of the city from the airport. Any visitor is a potential client and a partner, therefore we must put forth all efforts to keep them longer in the city and present our potential,” said Amalya Yeghoyan, Gyumri Technology Center (GTC) business manager.