17:32 | 31.03.17 | Նորություններ | 11383
Գերմանական Siemens ընկերությունը հայտարարել է, որ ավարտին է հասցրել ամերիկյան Mentor Graphics-ը գնելու գործարքը, որն արժեցել է $4,5 մլրդ:
Siemens-ի նախագահ եւ գլխավոր գործադիր տնօրեն Թոնի Հեմելգարնը հայտարարել է, որ «հպարտ են ընդունել Mentor Graphics-ի թիմին եւ վերջինիս մշակած տեխնոլոգիաները Siemens-ում»:
Mentor Graphics-ի գնումը կնպաստի Siemens-ի՝ մինչեւ 2020թ. ռազմավարության կյանքի կոչմանը, որը ներառում է արդյունաբերական ոլորտում ծրագրային ապահովման համար հնարավորությունների ընդլայնում:
«Mentor Graphics-ի կողմից առաջարկվող էլեկտրոնային դիզայնի ամբողջական հավաքակազմը չափազանց կարեւոր է մեր՝ հաճախորդների բազան ընդլայնելու տեսլականի համար եւ ապահովում է թվային ձեռնարկությունների կառուցման համար պահանջվող ծրագրային լուծումների աշխարհի ամենաընդգրկուն պորտֆոլիոն»,- նշել է Թոնի Հեմելգարնը:
«Siemens ընտանիքին միանալը հիանալի հնարավորություն է ոչ միայն Mentor Graphics-ի թիմի, այլեւ գործող եւ ապագա հաճախորդների համար»,- ասել է Mentor Graphics-ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Վալդեն Ռայնսը:
Mentor Graphics-ը, որը 2008-ից ներկայացուցչություն ունի նաեւ Հայաստանում, էլեկտրոնիկայի եւ ծրագրային ապահովման լուծումներ առաջարկող առաջատար ընկերություններից է: Այն տրամադրում է մասնագիտական խորհրդատվություն եւ սպասարկում աշխարհի ամենահայտնի ընկերություններին էլեկտրոնիկայի եւ կիսահաղորդիչների ոլորտում:

17:32 | 31.03.17 | News | 11381
German Siemens announced closing of its acquisition of American Mentor Graphics Corporation (Mentor), which cost USD 4,5 billion.
President and CEO of Siemens PLM Software Tony Hemmelgarn stated that “they were proud to welcome the outstanding Mentor team and all of their excellent technology into Siemens”.
The acquisition of Mentor Graphics will contribute to the implementation of Siemens’s strategy, which includes expansion of opportunities for software support in industrial sector until 2020.
“The entire suite of EDA offerings from Mentor is critically important to our vision of growing our customer base and delivering the world's most comprehensive portfolio of software solutions to build the Digital Enterprise,” Tony Hemmelgarn said.
“Joining the Siemens family presents tremendous opportunity not only for the Mentor Graphics team, but also for existing, new and future customers,” CEO of Mentor Graphics Walden Rhines said.
Mentor Graphics, which has also had a representation in Armenia since 2008, is a leading company, which offers electronics and software solutions. It offers professional consultation and provides services to the world’s most renowned companies in the sphere of electronics and semiconductors.