15:58 | 07.04.17 | Նորություններ | 15960
Բրիտանական խորհուրդը, Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունը եւ Beeline–ն ամփոփել են Բրիտանական ֆիլմերի 15-րդ փառատոնը` ներկայացնելով փառատոնի արդյունքները:
Փետրվարին եւ մարտին մայրաքաղաքում ու չորս մարզում անցկացվել է Բրիտանական ֆիլմերի 15-րդ փառատոնը, որին մասնակցել է ավելի քան 25 000 մարդ, ցուցադրվել է 15 ֆիլմ:
Փառատոնի շրջանակում անցկացվել են վարպետության դասընթացներ «Թումո» կենտրոնի սաների եւ Հայ-ռուսական համալսարանի, Երեւանի թատրոնի եւ կինոյի պետական ինստիտուտի ուսանողների համար:
«Աջակցելով Բրիտանական ֆիլմերի փառատոնի անցկացմանը՝ Beeline-ը ոչ միայն նպաստում է լավագույն ֆիլմերի ցուցադրմանը, այլ փորձում է երիտասարդներին  ծանոթացնել այլ երկրների մշակույթին եւ համաշխարհային ճանաչում ունեցող կինոարվեստի գործերին։ Ուրախալի է այն փաստը, որ այս տարի եւս ավելացել է այցելուների քանակը, ինչը վկայում է այն մասին, որ փառատոնը դարձել է սպասված իրադարձություն մեր մշակութային կյանքում: Անչափ կարեւորում ենք այն համգամանքը, որ ֆիլմերը ցուցադրվում են նաեւ մարզերում՝ տարեցտարի ընդլայնելով  ցուցադրման աշխարհագրությունը, իսկ  Beeline–ն իր հերթին փորձում է դարձնել մարդկանց կյանքն էլ ավելի լավը»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի մենեջեր Նաիրա Նազարյանը։

15:58 | 07.04.17 | News | 16029
Beeline Armenia, the British Council in Yerevan and Embassy of UK in Armenia summarized the results of the 15th Anniversary Edition of the British Film Festival.
15 films were displayed within the frames of the 15th Edition of the British Film Festival, which was held in Yerevan and 4 marzes of Armenia. Total 25 000 people participated in the festival, which took place in February and March.
Workshops were organized within the frames of the festival for students of Tumo Center for Creative Technologies, Armenian-Russian University and Yerevan State Institute of Theatre and Cinematography.
“Supporting British Film Festival, Beeline Armenia not only contributes to the display of films in Yerevan and regions, but also helps youth get acquainted with the popular works of international cinematography. The increasing number of participants is really encouraging, which evidences that the festival became an in-demand event in the Armenian cultural life. We attach special importance to the fact that the films were also displayed in marzes. Broadening the geography of the festival year after year, Beeline Armenia tries to change people’s lives for the better,” said Naira Nazaryan, Public Relations Manager at Beeline Armenia.