11:30 | 14.04.17 | Նորություններ | 13483
Ապրիլի 13-ին Dasaran կրթական կենտրոնում տեղի է ունեցել «Նոր սերնդի դպրոց 2015-2016» վարկանշավորման մրցույթի ամփոփման ու մրցանակաբաշխության արարողությունը:
Մրցույթը կազմակերպվել է Հայաստանի ու Արցախի կրթության եւ գիտության նախարարությունների, Երեւանի քաղաքապետարանի, «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի, «Նոր սերնդի դպրոց» հասարակական կազմակերպության եւ Dasaran կրթական ծրագրի համատեղ ջանքերով:
«Նոր սերնդի դպրոց» հանրակրթական դպրոցների վարկանշավորման մրցույթը նպատակաուղղված է հանրակրթական դպրոցներում դասավանդող ուսուցիչների համակարգչային գիտելիքների վերազինմանը, դպրոցներում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ակտիվ կիրառման եւ Dasaran-ի էլեկտրոնային հարթակի լիարժեք գործածման խրախուսմանը, ծնողների համար ուսումնական գործընթացն ու աշակերտների առաջադիմությունն առավել թափանցիկ եւ վերահսկելի դարձնելուն:
Մրցույթի շրջանակում 71 դպրոց պարգեւատրվել է տարբեր մրցանակներով, այդ թվում՝ համակարգիչներով, գրադարաններով եւ պատվոգրերով:

11:30 | 14.04.17 | News | 13536
The official concluding and award ceremony of New Generation School 2015-2016 ranking competition took place on April 13 at Dasaran Educational Center.
The contest was jointly organized by the Ministries of Education and Science of the Republic of Armenia and the Republic of Artsakh, Yerevan Municipality, Pyunik Human Resources Development Foundation, New Generation School NGO and Dasaran Educational Program.
The New Generation School ranking competition of public schools aims to contribute to the increase of computer literacy among the public school teachers, promote the active usage of information technologies at schools and the full and comprehensively utilize Dasaran’s electronic platform. The competition is also directed at making the learning process and school-students’ performance grading more transparent and controllable for parents.
71 schools in total received various awards, including computers, libraries and certificates, during the official concluding and award ceremony of the competition.