16:30 | 05.05.17 | Նորություններ | 18435
Beeline-ի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից 2015թ. Ապրիլին գործարկված «0-8000-1007» վստահության հեռախոսահամարին իրականացվել է 1000-ից ավելի զանգ՝ Երեւանից եւ հանրապետության մարզերից՝ մասնավորապես Լոռիից, Շիրակից եւ Արարատից։
Beeline-ում տեղեկացրել են, որ օգնության կարիք ունեցող անձիք ստացել են համապատասխան տեղեկատվություն:
«Beeline-ը հատկապես կարեւորում է այն ծրագրերի իրագործումը, որոնք թվային եւ տեխնոլոգիական լուծումների միջոցով օգնում են փոխել մարդկանց կյանքը դեպի ավելի լավը: Իսկ Beeline-ի եւ Մանկական զարգացման հիմնադրամի կողմից գործարկած թեժ գիծը երկար ժամանակ հաջողությամբ գործում է` արագ տեղեկատվություն տրամադրելու եւ արձագանքելու միջոցով առաջարկելով խնդիրների լուծումներ եւ դիմողներին տրամադրելով լիարժեք խորհրդատվություն»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Նախաձեռնության նպատակն է արագ տեղեկատվություն տրամադրելու եւ արձագանքելու միջոցով խթանել երեխաների իրավունքների պաշտպանության գործընթացը:
«0-8000-1007» վստահության հեռախոսահամարին կարող են զանգահարել աշխատանքային օրերին՝ ժամը 9։00-ից մինչեւ ժամը 17։30-ը։ Beeline-ի ֆիքսված կապի բաժանորդները կարող են անվճար զանգահարել վստահության հեռախոսահամարին։

16:30 | 05.05.17 | Новости | 18452
На запущенный со стороны Beeline и Фонда детского развития в 2015 году номер доверия «0-8000-1007» поступило более 1000 звонков из Еревана и регионов республики, в частности, из Лори, Ширака и Арарата.
Как сообщают в Beeline, все нуждающиеся в помощи лица получили нужную им информацию.
«Beeline придает особую важность реализации программ, которые посредством цифровых и технологических решений помогают менять жизнь людей к лучшему. А запущенная со стороны Beeline и Фонда детского развития горячая линия долгое время успешно действует, предлагая решение проблем посредством оперативного реагирования и предоставления информации, а также предоставляя обращающимся полноценные консультации», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Цель инициативы – способствовать защите прав детей посредством быстрого реагирования и предоставления информации.
На номер доверия «0-8000-1007» можно звонить по рабочим дням с 9:00 по 17:30. Абоненты фиксированной связи Beeline могут звонить на номер доверия бесплатно.