14:56 | 06.05.17 | Նորություններ | 18721
Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը եւ Ucom ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Եսայանն այսօր ստորագրել են աջակցության վերաբերյալ պայմանագիր:
Դրա համաձայն, Ucom ընկերությունն արդիականացված երկքարտանի մոդեմներ կտրամադրի Հայաստանի ամբողջ տարածքում տեղադրված ու գործող բջջային կապով աշխատող հակակարկտային կայաններին:
Դա հնարավորություն կտա կրճատել տեխնիկական թերությունները եւ ապահովագրել համակարգը նախկինում արձանագրված խափանումներից:
Ucom ընկերության 15 մլն դրամի ներդրումը բջջային օպերատորների կապով աշխատող կայաններում այսուհետ կապահովի անխափան աշխատանք:
«Դեռ 5 տարի առաջ սկսված քննարկումներն այսօր տեսանելի արդյունք են տվել: Հակակարկտային կայանների արդիականացման արդյունքում համակարգի խափանման հավանականությունը գրեթե չեզոքացվում է՝ բարձրացնելով բնական աղետներին գյուղական տնտեսությունների դիմակայունության մակարդակը:  Շնորհակալ ենք մեր համակարգի հետ ճիշտ եւ արդյունավետ համագործակցության համար», - ասել է Դավիթ Տոնոյանը:
«Մեծագույն պատրաստակամությամբ ենք մասնակցել քննարկումներին, որոնց արդյունքում խոստացել էինք միջոցներ ձեռնարկել գյուղատնտեսության ոլորտի զարգացմանը խոչընդոտող օդերեւութաբանական խնդիրները լուծելու ուղղությամբ: Այժմ ուրախությամբ փաստում ենք, որ այս ներդրման արդյունքում արդիականացված՝ 3G մոդեմները թույլ կտան առավել արագ արձագանքել եւ կանխել հնարավոր աղետը», - ասել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանը:

14:56 | 06.05.17 | Новости | 18745
Министр чрезвычайных ситуаций Армении Давид Тоноян и генеральный директор компании Ucom Айк Есаян подписали сегодня договор о поддержке.
Согласно договору, компания Ucom предоставляет 380 дополнительных двухкартовых модемов с возможностью 2G и 3G для установленных и действующих по всей территории Армении противоградовых станций, работающих посредством мобильной связи.
Проанализировав проблемы, выявленные в ходе работы противоградовых станций, Ucom осуществила инвестицию в 15 млн драмов для оснащения вышеуказанных станций 380 дополнительными модемами.
«Мы с большой готовностью приняли участие в прошлогодней дискуссии, в результате которой пообещали предпринять меры по устранению метеорологических проблем, препятствующих развитию сельскохозяйственного сектора», - отметил Айк Есаян.
«В результате модернизации противоградовых станций вероятность сбоя в работе системы сводится практически к нулю, таким образом повышая степень устойчивости к стихийным бедствиям в сельской экономике. Благодарим за правильное и эффективное сотрудничество с нашей системой», - отметил Давид Тоноян.