10:10 | 12.05.17 | Նորություններ | 15780
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը («ՄՏՍ Հայաստան» ՓԲԸ) հայտարարում է ADC ընկերության («Արմենիան Դեյթաքոմ Քամփնի» ՓԲԸ) ակտիվները ձեռք բերելու մասին՝ «Սնանկության մասին» ՀՀ օրենքով սահմանված կարգով անցկացված բաց աճուրդին մասնակցելու միջոցով:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ ADC ընկերության գործող բաժանորդներին կառաջարկվի շարունակել օգտվել տրամադրվող ծառայություններից ներկայում գործող նույն պայմաններով, ինչպես նաեւ կապահովվի ծառայությունների մատուցման անընդհատությունը: Ակտիվների ձեռքբերման գործընթացն ավարտելուց հետո ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն էապես կընդլայնի տրամադրվող ծառայությունների շրջանակը եւ կապահովի որակի շարունակական բարելավում:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ADC ընկերության ակտիվները ձեռք բերելու որոշումը պայմանավորված է հեռահաղորդակցության սեփական ցանցի թողունակությունն ընդլայնելու անհրաժեշտությամբ, ինչը դրական է անդրադառնալու նաեւ ընկերության բջջային ցանցի միջոցով մատուցվող ծառայությունների որակի վրա»,- ասված է հաղորդագրությունում:

10:10 | 12.05.17 | Новости | 15766
ВиваСелл-МТС (ЗАО «МТС Армения») объявил о приобретении активов компании ADC (ЗАО «Армениан Дейтаком Кампани») посредством участия в аукционе, который был проведен в соответствии с порядком, установленным законом Армении «О банкротстве».
В ВиваСелл-МТС отметили, что действующим абонентам компании ADC будет предложено продолжить пользоваться предоставляемыми услугами на действующих условиях. Со стороны компании будет обеспечена непрерывность предоставления услуг. После приобретения активов ADC линейка услуг ВиваСелл-МТС значительно расширится, также будет обеспечен стабильный рост их качества.
«Решение о приобретении активов компании ADC со стороны ВиваСелл-МТС обусловлено желанием расширить пропускную способность собственной сети, что положительно отразится также на качестве услуг, предоставляемых по мобильной сети»,- говорится в сообщении.