15:12 | 12.05.17 | Նորություններ | 16541
«Ռոստելեկոմ»-ը՝ Գորիս քաղաքում Կանանց զարգացման «Ռեսուրս կենտրոն» հիմնադրամի հետ համատեղ, ծրագիր է իրականացնում՝ ուղղված երկու սոցիալական ձեռնարկություններում՝ «Գորիս Քրոշե»-ում (ձեռագործ խաղալիքների արտադրություն) եւ «Բրդից Կարպետ»-ում կանանց զբաղվածության ապահովմանը։
Ծրագրի շրջանակում ապրիլից նոյեմբեր ամիսներին կայուն աշխատավարձով ապահովվել են համայնքի անապահով, հաշմանդամ, բազմազավակ եւ միայնակ 30 կանայք:
Բացի այդ, Գորիսին հարակից Շինուհայր համայնքի շուրջ երկու տասնյակ դպրոցահասակ աշակերտների համար կկազմակերպվեն արհեստագործական դասընթացներ:
«Սյունիքի «Կանանց զարգացման» ռեսուրս կենտրոնի հետ համագործակցությունը շատ կարեւոր քայլ է «Ռոստելեկոմ»-ի համար, քանի որ դրանով մենք ոչ միայն հիմքեր ենք ստեղծում տարածաշրջանում ավանդական արհեստների պահպանման ու զարգացման համար, այլեւ նպաստում ենք նոր եւ կայուն աշխատատեղերի ստեղծմանն ու ապահովում համայնքի կանանց զբաղվածությունը։ Մեկ այլ կարեւոր ձեռքբերում է նաեւ աշակերտական տարիքի երեխաների ընդգրկումը ծրագրում, ինչը հետագայում կլուծի երեխաների մասնագիտական կողմնորոշման ու զբաղվածության խնդիրը»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

15:12 | 12.05.17 | Новости | 16592
«Ростелеком» вместе с ресурсным центром «Женское развитие» реализует в городе Горис программу, ориентированную на обеспечение занятости женщин в двух социальных предприятиях «Горис Кроше» (производство игрушек ручной работы) и «Брдиц карпет».
В рамках программы с апреля по ноябрь стабильной зарплатой были обеспечены  30 необеспеченных, многодетных, одиноких женщин, а также женщины с инвалидностью.
Кроме того, будут организованы профессиональные курсы примерно для двух десятков школьниц из соседнего Шинуайра.
«Сотрудничество с сюникским ресурсным центром «Женское развитие» - важный шаг для «Ростелекома», потому что таким образом мы не только создаем базу для сохранения и развития традиционных ремесел в регионе, но и способствуем созданию новых и стабильных рабочих мест и обеспечиваем занятость женщин общины. Еще одно  важное достижение – включение девушек школьного возраста в программу, что в дальнейшем решит проблему профессиональной ориентации и занятости детей», - сказал гендиректор «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.