16:20 | 01.06.17 | Նորություններ | 17193
Հունիսի 1-ին Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը՝ Beeline-ի հովանավորությամբ, կազմակերպել է տոնական միջոցառում Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Միջոցառումն այս տարի կազմակերպվել էր նոր ձեւաչափով՝ ներգրավելով Հայաստանի չորս տեղական դպրոցների եւ QSI Երեւանի միջազգային դպրոցի 6-ից 8-րդ դասարանների շուրջ 100 աշակերտի:
Կրթական նախագիծը նպատակ ունի դպրոցներին համախմբել մեկ ընդհանուր հետազոտական ծրագրի մեջ՝ ստեղծելով համագործակցության հարթակ Հայաստանում օտարազգի համայնքի երեխաների եւ նրանց տարեկից տեղացի դպրոցականների միջեւ:
«Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորին այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ եւ ցանկանում, որ այսօրվա պայծառ տրամադրությունը եւ մեծ ոգեւորությունն ուղեկից լինի Ձեզ ողջ տարվա ընթացքում: Ուրախ եմ, որ դպրոցականները, մասնակցելով այս նախագծին, կարողացել են նոր գիտելիքներ ձերք բերել իրենց շրջապատող աշխարհի եւ սեփական երկրի պատմության մասին։ Beeline-ը մեծապես կարեւորում է երեխաների համար նախատեսված կրթական նախագծերը, եւ շարունակելու է նմանատիպ ծրագրերի աջակցությունը՝ հայ երեխաների կյանքը դարձնելով էլ ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

On June 1, Cafesjian Center for the Arts hosted the event in celebration of the International Day for Protection of Children, which was organized with Beeline sponsorship.
This year the event was organized in a new format that involved around 100 students of 6-8 grades from four local schools and QSI International School of Yerevan.
The education project is aimed at uniting schools in one research program, creating a cooperation platform for children coming from communities of other nationalities and their local peers in Armenia.
“I congratulate everyone with this beautiful holiday from all my heart, and I wish the wonderful mood and excitement of this day to accompany you throughout the year. I am happy that the pupils managed to acquire new knowledge about the world and their country via this program. Beeline attaches great importance to education projects for children, and will continue supporting similar projects in order to improve life for Armenian children,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.