16:20 | 01.06.17 | Նորություններ | 17193
Հունիսի 1-ին Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը՝ Beeline-ի հովանավորությամբ, կազմակերպել է տոնական միջոցառում Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ:
Միջոցառումն այս տարի կազմակերպվել էր նոր ձեւաչափով՝ ներգրավելով Հայաստանի չորս տեղական դպրոցների եւ QSI Երեւանի միջազգային դպրոցի 6-ից 8-րդ դասարանների շուրջ 100 աշակերտի:
Կրթական նախագիծը նպատակ ունի դպրոցներին համախմբել մեկ ընդհանուր հետազոտական ծրագրի մեջ՝ ստեղծելով համագործակցության հարթակ Հայաստանում օտարազգի համայնքի երեխաների եւ նրանց տարեկից տեղացի դպրոցականների միջեւ:
«Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորին այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ եւ ցանկանում, որ այսօրվա պայծառ տրամադրությունը եւ մեծ ոգեւորությունն ուղեկից լինի Ձեզ ողջ տարվա ընթացքում: Ուրախ եմ, որ դպրոցականները, մասնակցելով այս նախագծին, կարողացել են նոր գիտելիքներ ձերք բերել իրենց շրջապատող աշխարհի եւ սեփական երկրի պատմության մասին։ Beeline-ը մեծապես կարեւորում է երեխաների համար նախատեսված կրթական նախագծերը, եւ շարունակելու է նմանատիպ ծրագրերի աջակցությունը՝ հայ երեխաների կյանքը դարձնելով էլ ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր Տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

16:20 | 01.06.17 | Новости | 17247
1 июня Центр искусств Гафесчян при поддержке Beeline организовал праздничное мероприятие, приуроченное Международному дню защиты детей.
В этом году мероприятие было организовано в новом формате: были вовлечены около 100 школьников 6-го и 8-го классов из четырех местных школ Армении и международной школы QSI в Ереване.
Образовательный проект имеет цель объединить школы в единый исследовательский проект, создавая площадку сотрудничества для детей иностранных общин Армении и местных школьников, их сверстников.
«Сердечно поздравляю всех с этим прекрасным праздником и желаю, чтобы сегодняшнее яркое настроение и большое воодушевление сопутствовали вам весь год. Рад, что школьники, участвуя в этом проекте, смогли приобрести новые знания об окружающем мире и об истории своей страны. Beeline придает большую важность образовательным проектам, предназначенным для детей, и будет продолжать поддержку подобных проектов, делая жизнь армянских детей лучше», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.