11:27 | 14.06.17 | Նորություններ | exclusive 10454
Cascade People & Business ընկերությունը հունիսի 9-10 կայացած Դիջիթեք բիզնես ֆորումի շրջանակում ներկայացրել է «ՀայՄեփ» համահայկական մասնագիտական հարթակի գաղափարը:
Itel.am-ի հետ զրույցում ընկերության հիմնադիր եւ բիզնես գործընկեր Արփի Կարապետյանը տեղեկացրել է, որ այն միավորելու է հայ մասնագետներին՝ դառնալով համահայկական մասնագիտական վիրտուալ հարթակ՝ հիմնված 2 չափանիշով ընտրանքի վրա՝ ազգություն եւ մասնագիտություն:
Հարթակի ստեղծման նպատակն է՝ ուղղորդել համահայկական մասնագիտական ներուժը դեպի Հայաստան՝ ի նպաստ հայ մասնագետի, հայ բիզնեսի, տնտեսության զարգացման եւ դա իրականացնել փոխշահավետ համագործակցության հիման վրա:
«Հարթակը կոչված է դառնալ մասնագիտական տարբեր ոլորտներում օնլայն շփման եւ փոխշահավետ միջոց` սկսած մասնագետների հավաքագրումից մինչեւ օնլայն դասընթացներ, վիդեո կոնֆերանսներ եւ թրեյնինգներ, կոնսիլիումներ, ֆոկուս խմբեր, չաթեր, առցանց խորհրդատվություն, քոուչինգ, մենթորինգ եւ այլն»,- նշել է Արփի Կարապետյանը:
Թեեւ հարթակի ստեղծման ճանապարհին բազմաթիվ հարցականներ կան, սակայն, Արփի Կարապետյանի խոսքով, որոշել են Դիջիթեք բիզնես ֆորումի շրջանակում ներկայացնել այն եւ «մտքերի գրոհ» ձեւաչափով դուրս բերել եւ վերլուծել տարբեր կարծիքներ։

11:27 | 14.06.17 | News | exclusive 10439
Cascade People & Business introduced the idea of HayMap all-Armenian professional platform within the frames of DigiTec Business Forum on June 9-10.
The founder and business partner of the company Arpi Karapetyan told Itel.am that the platform would unite Armenian specialists, becoming an all-Armenian professional virtual platform, based on 2-criteria choice: nation and profession.
The platform pursues the goal of orienting all-Armenian potential towards Armenia in favor of Armenian professionals by developing Armenian business and economy within mutually beneficial cooperation.
“The platform aims to become a mutually beneficial means of online communication between specialists from various sectors. The platform will accomplish different tasks from organizing registration process, online courses, video conferences, training, chats, online consultations, catching, mentoring to forming councils, focus groups etc.,” Arpi Karapetyan noted.
According her, despite certain challenges in the way of creating this platform, the company decided to present the idea in the form of “brainstorming” to analyze different views during DigiTec Business forum.