11:40 | 15.06.17 | Նորություններ | exclusive 9665
Խաղերի ծրագրավորմամբ զբաղվող Plexonic ընկերության Pet Savers խաղը ներառվել է Facebook-ի եւ Sony Xperia Lounge հավելվածի «Առաջարկվող» խաղերի ցանկում:
Itel.am-ին Plexonic-ում նշել են, որ հունվարից ի վեր խաղը խաղացվել է շուրջ 35 մլն անգամ:
Pet Savers-ն իր 300+ փուլերով հասանելի է Facebook-ում, ինչպես նաեւ Android եւ iOS հարթակներում: Խաղն անվճար է եւ թարգմանված ֆրանսերեն, գերմաներեն, իսպաներեն, պորտուգալերեն, իտալերեն եւ չինարեն լեզուներով:
«Խոչընդոտներ եւ գլուխկոտրուկներ ներառող խաղի հիմնական առաքելությունն է փուլերի միջոցով հաղթահարել տարբեր դրվագները, վերակառուցել վնասված շինություններն ու կառույցները, իրականացնել ֆերմային բնորոշ բերքահավաք, օգնել խաղի հիմնական դերակատար Ֆոքսի աղվեսին փրկել չարագործ Բեդջերի կողմից առեւանգված կենդանիներին»,- նշել են ընկերությունում:
Pet Savers-ն ամենաշատը խաղում են ԱՄՆ-ում (17%), Ֆրանսիայում (10%), Բրազիլիայում (9%), Գերմանիայում (7%) եւ Միացյալ Թագավորությունում (4%):
«Մենք շատ ուրախ ենք նման կարեւոր ուղենիշ փաստագրելու կապակցությամբ: Facebook համացանցում եւ Sony Xperia Lounge հավելվածում խաղի ներկայացումը կօգնի մեզ նվաճել առավել մեծ եւ թիրախային լսարան: Խաղի հիմքում ընկած պատմությունը դետեկտիվ ժանրի է. այն կենդանիներին փրկելու թեմատիկայի եւ «3-ը շարքում» մեխանիզմի համադրության հետ խաղը դարձնում է իդեալական տարբերակ ավանդական match-3 խաղաոճի սիրահարների համար: Սա Pet Savers սագայի միայն սկիզբն է: Մենք շարունակում ենք ամենօրյա քրտնաջան աշխատանքը, որպեսզի խաղը հավելենք նոր եւ հետաքրքիր առաջադրանքներով եւ հնարավորություններով»,- նշել է Plexonic-ի գործադիր տնօրեն Գեւորգ Սարգսյանը:

Pet Savers by Plexonic have been featured on Facebook and Sony Xperia Lounge.
Plexonic representatives told Itel.am that Pet Savers reached the milestone of 35M gameplays across various platforms since January 2017.
Currently armed with 300+ levels, Pet Savers are available on Facebook, Android and iOS platforms. The game is free to install and contains in-app purchases. The game is localized in French, German, Spanish, Portuguese, Italian, and Simplified Chinese languages.
“The game objectives are progressing through episodes by playing levels, rebuilding destroyed buildings and structures, farming and harvesting, completing special missions to help main character Foxie to save kidnapped pets from villain Badger,” the company notes.
Pet Savers is mostly played in the United States (17%), France (10%), Brazil (9%), Germany (7%), and UK (4%).
“We are excited to reach this important milestone! Having the game featured on Facebook and Sony Xperia Lounge will also help us gain access to much larger audience of fans. The storyline lays in the genre of detectives. Together with pet saving theme and great match-3 mechanics it makes the game very attractive for traditional match-3 lovers. This is just the beginning of the saga for Pet Savers! We are continuing to work hard every day to bring more exciting features and improvements to our players,” CEO of Plexonic Gevorg Sargsyan said.