14:43 | 21.06.17 | Նորություններ | 23582
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ու Beeline-ը գործարկել են նոր պրոդուկտ՝ սմարթֆոնների ապառիկ վաճառք՝ առանց լրացուցիչ տոկոսադրույքների եւ միջնորդավճարների:
Սմարթֆոնները տրամադրվում են տարաժամկետ վճարումով «Սմարթ» (2500-ից մինչեւ 7500 դրամ) հետվճարային սակագնային փաթեթների հետ միասին Beeline-ի վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում: Սմարթֆոնների արժեքը սկսվում է 100 հազ. դրամից:
Պրոդուկտը կարելի է ձեռք բերել արդեն հաջորդ շաբաթվանից, իսկ վճարումները կարելի է կատարել Beeline գրասենյակներում, տերմինալներով, բանկերում եւ առցանց:
«Beeline-ի հետ համատեղ այս պրոդուկտը հեղափոխական է հայաստանյան շուկայի համար եւ առավելագույնս ուղղված է հաճախորդի կարիքներին: Այն հնարավորություն է տալիս մեր հաճախորդներին այսօր ձեռք բերել ցանկալի ապրանքն ու վճարել դրա դիմաց հաճախորդի համար հարմար գրաֆիկով, առանց ապառիկին բնորոշ լրացուցիչ տոկոսների եւ միջնորդավճարների»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:
Նրա խոսքով՝ ներկայում հաճախորդներին առավել հուզող խնդիրը տոկոսադրույքների նվազեցումն ու պարտքային բեռի թեթեւացումն է, եւ այս պրոդուկտը բանկի կողմից դրան ուղղված եւս մեկ քայլ է:
«Բանկային բիզնեսը պետք է զարգանա եւ առաջ շարժվի, այլապես նրա հետ մնալը կխոչընդոտի ամբողջ տնտեսությանը: Մենք հավատացած ենք, որ տեխնոլոգիական պրոդուկտներն այսօր ամենապահանջվածն են, եւ հենց նրանք են լինելու ապագայում շուկայի զարգացման շարժիչը»,- նշել է Յուրի Գուսեւը՝ հույս հայտնելով, որ Beeline-ի հետ իրենց համագործակցությունը երկարատեւ կլինի:
«Նոր պրոդուկտի շնորհիվ մեր հաճախորդներին ընձեռվում է բացառիկ հնարավորություն ձեռք բերել սմարթֆոն եւ վճարել ոչ թե ապառիկի տոկոսները, այլ կապի ծառայությունների դիմաց: Beeline-ը շարունակում է հոգ տանել բաժանորդներին տրամադրվող ծառայությունների սպասարկման հարմարավետության եւ պարզության համար, այդ թվում՝ փորձում է դրանք դարձնել առավել հասանելի. օրինակ, ձեռք բերելով Iphone 7 ապառիկով 24 ամսով, բաժանորդը յուրաքանչյուր ամիս կվճարի 22000 դրամ, այդ թվում՝ յուրաքանչյուր ամիս կստանա նաեւ ծառայություններ «Սմարթ 5500» սակագնային փաթեթի շրջանակում»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Սմարթֆոնների վաճառքի վերաբերյալ որոշումը կայացվում է Beeline-ի գրասենյակներում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի եւ Beeline-ի պայմաններով՝ անձնագրի եւ սոցքարտի ներկայացմամբ: Գնորդի տարիքն ապրանքը ձեռք բերելու պահին պետք է լինի 21 տարեկանից ոչ պակաս, իսկ վերջին մարման ժամանակ չպետք է գերազանցի 65 տարեկանը:

14:43 | 21.06.17 | News | 23595
VTB Bank (Armenia) and Beeline have launched a joint product – sale of smartphones without additional rates and commission fees.
The smartphones are sold by instalments together with Smart (from AMD 2500 to AMD 7500) postpaid tariff plan at Beeline sale and service offices. The smartphone prices begin from AMD 100,000.
The product will start operating as soon as next week and the buyers will be able to make payments at Beeline offices, ATMs, banks, and online.
“This joint product with Beeline is revolutionary for the Armenian market and is aimed at satisfying customers’ needs fully. It allows our clients to get the product they want now and pay for it by a convenient schedule, without additional rates and fees of traditional on-credit purchase,” said VTB Bank (Armenia) General Director-Chairman of Directorate Yuri Gusev.
“The new product gives our subscribers an exclusive opportunity to buy smartphone and pay for the services instead of paying the rates. Beeline continues ensuring convenience and simplicity of services for our subscribers, while trying to make them more accessible; for instance, if the subscriber purchases iPhone 7 by installment with 24-month term, they will pay 22,000 each month and receive the services of Smart 5500 tariff package,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The decision on sale of smartphones is made on the conditions of VTB Bank (Armenia) and Beeline in the latter’s offices, and the buyers need to bring their passports and social cards. The buyers must be 21y.o. and older at the moment of purchase and shouldn’t be older than 65 by the moment of the last installment.