16:42 | 29.06.17 | Նորություններ | 37428
«Ռոստելեկոմ»-ի աջակցությամբ սահմանամերձ Մովսես եւ Այգեպար գյուղերից ժամանած երեխաները մասնակցել են «Թումո» կենտրոնի կազմակերպված ամառային ճամբարին:
Մեկշաբաթյա ծրագրի շրջանակում երեխաները մասնակցել են «Թումո» կենտրոնի Անիմացիայի, Կայքերի մշակման, Ռոբոտաշինության դասընթացներին, այցելել հայաստանյան մշակութային կոթողներ, տեսարժան վայրեր, անցկացրել սպորտային խաղերով ու տարբեր ծրագրերով հագեցած օրեր եւ ավարտին ներկայացրել սեփական տեխնոլոգիական եւ անիմացիոն նախագծերը:
Մասնավորապես, համակարգչային անիմացիայի դասընթացների ընթացքում երեխաներն ուսումնասիրել են, թե ինչպես ձեւավորել եռաչափ խաղեր՝ միաժամանակ օգտագործելով Adobe Flash եւ Animation Desk ծրագրերը:
Կայքերի մշակման դասընթացների ժամանակ երեխաները սովորել են ձեւավորել սեփական դինամիկ կայքը՝ օգտագործելով HTML5 եւ CSS3 ծրագրերը դիզայնի, իսկ Adobe Dreamweaver ծրագիրը՝ ինտերակտիվություն հաղորդելու համար:

16:42 | 29.06.17 | Новости | 37066
При поддержке «Ростелеком» прибывшие из приграничных сел Мовсес и Айгепар дети приняли участие в летнем лагере, организованном центром «Тумо».
Дети участвовали в курсах по анимации, разработке сайтов, роботостроению, посетили памятники культуры и достопримечательности. В завершение дети представили свои технологические и анимационные проекты.
На занятиях по компьютерной анимации дети изучали, как моделировать трехмерные игры, используя программы Adobe Flash и Animation Deck.
На занятиях по разработке сайтов дети научились разрабатывать собственный динамичный сайт, используя программы HTML5 и CSS3 для дизайна, а программу Adobe Dreamweaver -для передачи интерактивности.