14:29 | 26.07.17 | Նորություններ | 38579
Հայաստանում Beeline-ը, «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը եւ Տեխնոլոգիական զարգացման կենտրոն հիմնադրամը հայտարարում են «Արմենպրես. Պատմություն» նախագծի շրջանակում history.armenpress.am կայքի մեկնարկի մասին։
Նախագծի նպատակն էր գործակալության շուրջ 10 հազ. լուսանկար ունեցող ֆոտոարխիվի թվայնացնումը եւ «Արմենպրես. Պատմություն» կայքի ստեղծումը:
«Սեփական պատմության նկատմամբ հարգանքն ու հոգատարությունը բնորոշ է զարգացած հասարակություններին, եւ այս կայքի ստեղծումը անմիջական ավանդ է Հայաստանի պատմագրության մեջ։ Տեղեկատվության դարաշրջանում թվային տարբերակով երկրի ֆոտոպատմության ստեղծումը կարեւոր ձեռքբերում է։ Beeline-ը հպարտ է մասնակից լինել այս գործընթացին, քանի որ անցյալի ուսումնասիրությունն ապագան ավելի լավը դարձնելու գլխավոր նախադրյալներից է»,- նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

14:29 | 26.07.17 | News | 38590
Beeline Armenia, Armenpress news agency, and Technological Development Center Fund announced the launch of history.armenpress.am in the framework of the Armenpress: History Project.
The project objective is to digitize around 10,000 photos in the agency’s archive and create website for Armenpress: History.
“Respect and care for own history is a sign of a developed society, and creation of this website is a direct contribution to the history of Armenia. Digitized photo archive is an important gain in this age of information. Beeline is proud to be a part of the process, as studying the past is one of the main preconditions of building a better future,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.