17:55 | 31.07.17 | Նորություններ | 38379
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործընկերությամբ եւ «Հայաստանի պատանեկան նվաճումների» նախաձեռնությամբ չորրորդ անգամ կայացել է «Բիզնես առաջադրանք» ամենամյա մրցույթը:
Համատեղ նախաձեռնության նպատակը բիզնեսի եւ կրթության միջեւ երկխոսություն ստեղծելն ու դրանով իսկ ավագ դպրոցում սովորող աշակերտների շրջանում ձեռնարկատիրական հմտությունների զարգացմանը խթանելն է:
Մինչեւ մրցույթի մեկնարկը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աշխատակիցները ճամբարականներին նախապես ներկայացրել էին նախատեսվող առաջադրանքը.  ուսումնասիրել ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի վեբ կայքը, «Viva» կանխավճարային եւ հետվճարային սակագնային պլանները եւ պատրաստել բաժանորդների համար առավել գրավիչ պայմաններ ու լուծումներ ենթադրող առաջարկություններ:
«Բիզնեսը գործում է ոչ միայն գրված օրենքներով: Կան նաեւ էթիկայի եւ պատասխանատվության տեսանկյունից կարեւոր՝ չգրված օրենքներ: Շահում է այն բիզնեսը, որը հաշվի է առնում երկուսը՝ հավասարապես: Առաջադրանքը, որն այսօր ներկայացված է ձեզ, պահանջում է ներկայացնել այնպիսի լուծում, որն ունենա մրցակցային առավելություն, հիմքում հաշվարկված լինի սպառողի հարմարավետությունը եւ համապատասխանի մեր ընկերության արժեհամակարգին: Ծրագիրը կարեւոր հարթակ է նաեւ մասնակից թիմերի համար՝ արագ կողմնորոշվելու եւ բիզնես կառավարման նրբություններին ոչ միայն տեսականորեն, այլեւ գործնականում տիրապետելու համար: Ողջունում եմ բոլորիդ՝ մաղթելով արդյունավետ աշխատանք եւ հաղթանակ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Մրցույթում հաղթող ճանաչված թիմի 13 անդամները ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից պարգեւատրվել են BLU Vivo 5 Mini սմարթֆոններով:

17:55 | 31.07.17 | Новости | 38085
При поддержке ВиваСелл-МТС и по инициативе организации «Юношеские достижения Армении» в четвертый раз состоялся ежегодный конкурс «Бизнес-предложение».
Целью совместной инициативы является диалог между бизнесом и образованием и развитие предпринимательских навыков среди учащихся старших школ.
До начала конкурса сотрудники ВиваСелл-МТС заранее представили участникам лагеря задание: изучить веб-сайт ВиваСелл-МТС, предоплатные и постоплатные тарифные планы «Viva» и разработать предложения с наиболее выгодными для абонентов условиями и предусматривающие конкретные решения.
«Бизнес функционирует не только по писаным законам. Есть также неписаные законы, важные с точки зрения этики и ответственности. Выигрывает тот бизнес, который в равной степени учитывает первое и второе. Задание, данное вам сегодня, требует представить такое решение, которое будет иметь конкурентное преимущество, в корне которого будет лежать комфорт потребителя и которое будет соответствовать системе ценностей нашей компании. Приветствую всех, хочу пожелать продуктивной работы и побед»,- заявил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.